fbpx

Amazon prezentuje nowe Kindle. Co z tego wynika?

Reuters poinformował, że nowe tablety Kindle nie otrzymały pozwolenia na wprowadzenie do sprzedaży od FCC (Federal Communications Commission). To pokazuje w jak szaleńczym tempie pędzi Amazon. Czy Google grozi z tego powodu wielki ból głowy?

Od pewnego czasu w amerykańskiej prasie biznesowej rodzi się nowe przekonanie o tym, że to nie Facebook, Apple ani Microsoft są największym zagrożeniem dla Google’a, ale właśnie Amazon. I przykładem tego zagrożenia jest właśnie nowy Kindle HD.

Chociaż Amazon używa w swoich tabletach systemu operacyjnego Google Android, to koncern z Mountain View nie ma powodów do zadowolenia. A wynika to z modyfikacji, jakie Amazon wprowadza do Androida instalowanego w swoich tabletach. Polegają one na wycinaniu z pulpitu systemu funkcji wyszukiwania Google, które to, jak wiemy, jest podstawowym źródłem dochodu Google’a. Wygląda na to, że Google poległ pod ostrzem własnej broni – otwartego systemu operacyjnego.

 

Co więcej, Amazon nie tylko usunął z Androida wyszukiwarkę Google, ale podmienił ją na własną, która od razu odsyła do sklepu Amazon.com. To bardzo bolesne uderzenie w najmocniejszy punkt Google’a – obsługę zapytań e-commerce. Mało tego, nowa rodzina Kindle mocno uderza także w sprzęt Google’a – Nexusa 7. A na horyzoncie majaczy się obraz smartfonu produkcji Amazon.

Zostaw odpowiedź