fbpx

Archiwum Allegro od …Allegro

Wszyscy, którzy zajmują się mniej lub bardziej zawodową sprzedażą na Allegro znają serwisy archiwizujące aukcje na przykład archiwumallegro.pl.

Jak donosi SpidersWeb Allegro postanowiło zrobić konkurencję tego typu stronom i otworzyło własne archiwum. Ale podobnie jak w przypadku statystyk sprawę potraktowano mocno wybiórczo.

 

Jak na razie nowy serwis będzie zawierał tylko wyselekcjonowane oferty, które spełniają standard Allegro – trudno powiedzieć czym jest podyktowany właśnie taki wybór.

 

Tym niemniej wiadomo, że wszystkie inne oferty nie zostaną na stronach archiwum Allegro wyświetlone, stąd konkurenci archiwizujący aukcje  nie muszą czuć się zagrożeni. W dodatku archiwum od Allegro ma krótką pamięć – sięga jedynie do 1 czerwca 2012 roku.

 

Gdybym miał obstawiać skąd taki pomysł to najprostszą drogą dedukcji można by wywnioskować, że chodzi o podniesienie ilości odwiedzin serwisu. Pytanie tylko po co Inny pomysł to próba podniesienia obrotów dla najlepszych sprzedawców – wszak ci wciąż mogą posiadać produkt z archiwum w sprzedaży.

 

Tak czy inaczej, w niedługim czasie może zrobić się sporo ciaśniej w wynikach wyszukiwania Google. Z pewnością, dla wszystkich miejsca nie wystarczy.

Zostaw odpowiedź