fbpx

Automatyka domowa: AT&T przechodzi do czynów, T-Mobile dalej tylko reklamuje

Od kilku miesięcy polski oddział T-Mobile intensywnie atakuje reklamami, w których zapewnia, że będąc klientem sieci można zdalnie zarządzać swoim domem za pomocą smartfonu.

Jak na razie to tylko reklama, ale amerykański AT&T daje nadzieję na zmiany.

Segment automatyki domowej to jeden z najlepiej rokujących przemysłów na nadchodzące lata. Zbiega się na to wiele czynników: starzenie się społeczeństwa, coraz tańsze podzespoły elektroniczne i elektryczne, boom na smartfony i aplikacje mobilne. W końcu coraz prostsze do instalacji urządzenia pozwolą na masowy dostęp, a więc i masową sprzedaż. Najlepsza informacja to ta, że większość systemów jest otwarta, co oznacza, że wybuchnie gwałtowne zapotrzebowanie na czujniki ruchu, siłowniki elektryczne, aplikacje mobilne, kamery IP, sterowniki RTV i AGD.

 

Jak podał do wiadomości Los Angeles Times AT&T właśnie wprowadził do sprzedaży pakiet Smart Security Digital Life, pakiet w cenie 40 dolarów miesięcznie plus startowy sprzęt instalacyjny w cenie 250 dolarów.

 

Tańszy podstawowy pakiet to koszt 30 dolarów miesięcznie oraz instalacja za 150 dolarów.

 

Oprogramowanie i sprzęt Digital Life pozwala na 24 godzinny monitoring domu pod kątem obecności niepowołanych osób, regulację temperatury, oświetlenia czy domknięcia drzwi i okien.

 

Ale to dopiero początek zabawy, za dodatkowe 10 dolarów miesięcznie system może wykrywać niepożądane przecieki wodne, co pozwala na automatyczne zamknięcie głównej magistrali wodnej w domu.

 

Firma podzieliła ofertę na pakiety według potrzeb: np monitoring zwierząt przewiduje rozmieszczenie w domu kamer, zdalne otwieranie okien i drzwi oraz zdalne korygowanie temperatury w domu.

 

Do wyboru już teraz firma zaoferowała następujące pakiety:

– Water Detection

– Energy Package

– Door Package

– Camera Package

– Protect the Family

– Pet Care

– Gadget Guru

– On The Go

 

O tym co potafi Digital Life najlepiej opowiedzą ludzie właśnie z AT&T

 

 

 

Zostaw odpowiedź