fbpx

Avansu nie będzie

Tytułowa konstatacja nie dotyczy bynajmniej mistrzostw świata w piłce nożnej, a najnowszych wiadomości na temat sieci ponad 250 sklepów RTV AGD rozsianych na terenie całej Polski. Nieoficjalnie mówi się, że długi Grupy Domex, która jest właścicielem Avansu mogą sięgać nawet 500 milionów złotych.

Właściciele spółki złożyli w sądzie wniosek o upadłość.

 

Potwierdzenie złożenia wniosku uzyskała Gazeta Wyborcza i padło ono bezpośrednio z ust jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Jak na razie sąd ustala majątek spółki oraz jej zobowiązania – z pewnością Domex zechce uzyskać ochronę przed dłużnikami w celu kontynuowania dotychczasowej działalności.

 

Jeszcze dwa lata temu nic nie zapowiadało takiej sytuacji – wtedy to Domex przejął sklepy Media Expert oraz Avans, po czym skonsolidował je pod marką Avansu. Najwyraźniej suma nowych planów i nowego właściciela okazała się prostą drogą w przepaść.

 

Z rynku może zniknąć także Mix Electronics. Jak na razie spóła jest w stanie upadłości układowej, która trwa już ponad pół roku. O tym, że sprawy nie idą we właściwym kierunku świadczy fakt, że Mix Electronics w ostatnich tygodniach zdecydował się na zmianę dotychczasowego prezesa.

Zostaw odpowiedź