fbpx

Bdsklep z inwestorem celuje w 100 milionów złotych rocznie

Bdsklep.pl Sp. z o.o. poinformował o pozyskaniu nowego inwestora, który przejął strategiczny, bo 52 – procentowy pakiet udziałów.

Podpisana umowa umocowała WSI Capital, podmiot zarządzający funduszami Venture Capital/Private Equity, jako nowego właściciela 52 procent udziałów w warszawskiej spółce. Jak wiadomo, istniejący od 2006 roku bdsklep.pl, to jeden z największych e-spożywczaków w Polsce. Aktualnie oferuje 140 tysięcy produktów, co przekłada się na 166 tysięcy zamówień i 30 milionów złotych rocznie obrotu (dane za 2015 rok). Ponadto, od 2012 roku (czyli od 4 lat), sklep notuje wzrost obrotów o około 70 procent rok do roku.

Takie liczby robią wrażenie, nic więc dziwnego, że szybko znalazł się inwestor na tak łakomy kąsek. Z drugiej strony, sklep w informacji prasowej poinformował, że wypracowany przez lata model biznesowy dopiero teraz przynosi oczekiwaną rentowność. W dodatku powoli, jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie. Stąd też bdsklep.pl potrzebuje inwestycji – aby wzmocnić dotychczasowy kierunek działań. Tak też prawdopodobnie należy odczytywać owo przejęcie – niezbędne dofinansowanie, w celu uzyskania zakładanej rentowności.

Miałoby to nastąpić poprzez poszerzenia asortymentu, uruchomienia nowych usług, a także wzmocnienia świadomości brandu poprzez dedykowaną komunikację marketingową. W wyniku całościowego procesu inwestycyjnego kapitał spółki wzrósł z 5 do 25 mln zł, co pozwoli na realizację przyjętej strategii biznesowej.

– Jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się bogatym asortymentem produktów z różnych kategorii, odpowiadając w ten sposób na rosnące zapotrzebowanie Polaków na markowe produkty, także takie, które są niedostępne w danym momencie w stacjonarnych punktach sprzedaży. Nasz model dystrybucji pozwala cieszyć się produktami znanych i cenionych marek w każdym miejscu w kraju, gdyż docieramy nawet do najmniejszych miejscowości. Od 3 lat rozwijamy także system kooperacji z dużymi markami i producentami, którego celem jest danie unikatowej możliwości dotarcia z pełnym portfolio produktów do konsumenta, omijając w ten sposób barierę dostępności w tradycyjnych sklepach lub też sieciach dyskontowych. Wierzymy w nasz model, będziemy dalej go rozwijać, a środki pozyskane od inwestora mają tylko przyśpieszyć ten proces. – podkreśla Jacek Palec, CEO bdsklep.pl.

– Inwestycja w bdsklep.pl to inwestycja zgodna z założeniami funkcjonowania naszego funduszu. Stawiamy na rozwojowe branże, a taką właśnie jest e-commerce, gdzie szczególną dynamiką wzrostu charakteryzuje się właśnie sprzedaż produktów z segmentu FMCG. Bdsklep.pl to przede wszystkim zespół z konkretnymi doświadczeniami, który doprowadził Spółkę do ugruntowanej pozycji rynkowej oraz z pomysłem jak jeszcze bardziej ją wzmocnić. Dodatkowo bdsklep.pl jest bardzo synergiczny do obecnie posiadanych w portfelu projektów oraz naszych osobistych doświadczeń i kompetencji co będzie wsparciem w realizacji przyjętych celów – argumentuje inwestycję Krzysztof Wiśniewski, Partner funduszu WSI Capital.

Wiktor Sawosz, współzałożyciel bdsklep.pl, dodaje – Od początku istnienia platformy naszym nadrzędnym celem było, aby dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim są zakupy on-line, dać szansę Polakom na odzyskanie tego co najważniejsze w codziennym życiu – czasu. Od lat, dzięki zaangażowaniu ludzi krok po kroku realizujemy to dążenie. Dzięki nowemu inwestorowi realizacja tego planu nabierze jeszcze większego tempa, przy zachowaniu dotychczasowej jakości obsługi.

Zostaw odpowiedź