fbpx

Bezgotówkowa opłata za przesyłki pobraniowe

Bezgotówkowy odbiór przesyłek pobraniowych u kuriera lub w placówce Poczty Polskiej. eService wraz z Pocztą Polską wprowadza nowe ułatwienia dla klientów.

Płatność kartą lub smartfonem

Proces wyposażania kurierów Poczty Polskiej w terminale płatnicze dobiega końca. Umożliwi to przyjmowanie płatności kartą za odbiór paczek zamówionych za pobraniem. Zapłaty można dokonać również w urzędzie pocztowym przy użyciu karty płatniczej lub BLIK. Do transakcji wystarczy karta lub smartfon z aplikacją mobilną banku z funkcją BLIK. Rozwiązanie ma umożliwić klientom szybkie i łatwe korzystanie z kolejnych usług Poczty Polskiej.

Wprowadzenie usług płatności bezgotówkowych wiąże się z rosnącą popularnością takich rozwiązań wśród Polaków. Wskazują na to badania przeprowadzone przez instytut badawczy “ARC Rynek i Opina” na zlecenie eService. Ponad 20% badanych chciałoby zapłacić na poczcie bezgotówkowo. Są to głównie osoby, które regularnie korzystają z płatności bezgotówkowych (segment Zamożnych), ci, którzy optymalizują swoje wydatki i planują domowy budżet (segment Optymalnych), ale także Polacy, którzy z reguły nie korzystają z płatności bezgotówkowych (segment Gospodarnych).

Bezgotówkowe nawyki e-klienta

Jesteśmy świadomi tego, że coraz więcej osób kupuje przez Internet i właśnie z myślą o nich uruchamiamy możliwość zapłaty kartą u kuriera Poczty Polskiej – mówi Joanna Seklecka, Prezes eService. Chcemy wspierać działalność naszych klientów, dostarczając nowoczesne technologie, dające jeszcze więcej możliwości płatności bezgotówkowych, oczekiwanych przez Polaków. Dlatego ucieszyła nas propozycja Poczty Polskiej dotycząca rozszerzenia zakresu naszej współpracy i wyposażenia kurierów w terminale. Polacy coraz częściej kupują przez Internet i możliwość zapłaty za zakupy bezgotówkowo przy odbiorze odpowiada na potrzeby wielu osób. Szczególnie ważne jest to w okresie tak zwanego szczytu paczkowego – czyli świąt Bożego Narodzenia – dodaje.

Dotychczasowa współpraca eService i Poczty Polskiej opierała się przede wszystkim na dostarczaniu usług umożliwiających płatność kartą za znaczki, nadanie przesyłki, rachunki czy zakupy dokonane w placówkach Poczty. Obecnie Poczta dysponuje 8 tysiącami terminali w placówkach pocztowych, 3,5 tysiąca jest używane przez kurierów.

1 komentarz

  1. Justyna 12-10-2019

Zostaw odpowiedź