fbpx

Biedronka wprowadziła płatności mobilne

W największej w Polsce sieci dyskontów spożywczych gotówka przestaje być jedynym, akceptowanym środkiem płatności. Dzięki wprowadzeniu płatności mobilnych iKASA, klienci posiadający konta w Alior Banku, Getin Banku lub Banku Pekao SA. mogą zapłacić przy pomocy smartfona.

Platforma iKASA została opracowana wspólnie z firmą ICP Polska (należącą do Grupy ICP, europejskiego dostawcy usług dla PoS). Biedronka podkreśla, że wysoki poziom bezpieczeństwa systemu iKASA gwarantuje zastosowanie podwójnego poziomu szyfrowania.

Wprowadzenie płatności mobilnych to kolejny krok w celu podnoszenia komfortu zakupów w sieci sklepów Biedronka. Płatności telefonem to szybka, łatwa i bezpieczna metoda, a jednocześnie taka, która pozwala uniknąć kosztu opłaty interchange, jak ma to miejsce w przypadku transakcji kartami płatniczymi. W związku z tym nadal będziemy mogli bez przeszkód realizować naszą filozofię codziennie niskich cen oraz być prekursorem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów – mówi Tomasz Suchański, Dyrektor Generalny sieci sklepów Biedronka.

Na obecnym etapie z nowego systemu płatności mogą korzystać klienci posiadający rachunek w Alior Banku lub Getin Banku oraz klienci Banku Pekao SA (w ramach systemu PeoPay). Sieć podkreśla jednak, że w system iKASA jest otwarty na kolejne banki.

Użytkowanie nowego systemu płatności nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Klient płaci za ściągnięcie aplikacji, ani za wykonanie transakcji. Jedyny koszt, jaki ponosi to transmisja danych u operatora.

Korzystanie z systemu iKASA sprowadza się do okazania przy kasie specjalnego kodu, generowanego w aplikacji. Kasjer wprowadza kod w systemie kasowym, a klient akceptuje transakcję w swoim telefonie. Według biedronki, cały proces płatniczy trwa ok. 10 sekund,

Aplikacja iKASA działa na telefonach z systemami operacyjnymi typu Android, iOS, BlackBerry, Symbian Bada. Dostępna jest również wersja Java. Możliwość mobilnego płacenia dostępna jest we wszystkich sklepach sieci Biedronka.

Zostaw odpowiedź