fbpx

Biedronka przykręca śrubę MasterCard i Visa

Sytuacja MasterCardu i Visy w Polsce jest analogiczna do sytuacji Tytanika, który wszedł na kurs z górą lodową. Chociaż nazwa tej góry brzmi niewinnie, bo jak tu się bać “Biedronki”, to niedługo to urocze stworzenie może zrewolucjonizować rynek płatności.

Jak twierdzi Dziennik Internautów pierwsze testy mobilnych płatności Biedronka ma już dawno za sobą.

Partnerowały jej ICP Polska i Bank Zachodni WBK. Efektem testów w jednym z warszawskich sklepów jest oficjalna już zapowiedź wdrożenia systemu mobilnych płatności w całej Polsce.

 

Z oficjalnej informacji jaką otrzymał od Biedronki Dziennik Internautów wynika, że jeszcze w tym roku rozpocznie się wdrażanie płatności za pomocą telefonów komórkowych w całej Polsce.

 

Nie wiadomo na ten moment jak będzie wyglądała praktyka owych płatności. Z pewnością w prostocie użytkowania trudno będzie przeskoczyć tradycyjne płatności elektroniczne. Trzeba będzie liczyć się co najmniej z koniecznością zainstalowania aplikacji w telefonie, a być może z rozwiązaniem skrajnie niewygodnym, czyli oddzielnym kontem, na które trzeba będzie dokonywać przedpłat.

 

W takim wypadku wygodniej będzie skorzystać z pobliskiego bankomatu. Jeśli jednak Biedronka skutecznie pokona wszystkie przeszkody istnieje realna szansa na zalążek konkurencji dla MasterCard i Visa.

 

Już teraz Biedronka poinformowała, że jej płatności będą bezpłatne.

Zostaw odpowiedź