fbpx

Bing it on – Bing vs Google

Spotkanie w samo południe. Pięć strzałów i tylko jeden zwycięzca. To nowa formuła, jaką proponuje Microsoft. Wszystko to w celu wyłonienia lepszej wyszukiwarki – dla każdego z nas.

A tak poważnie, to Microsoft zaproponował użytkownikom proste porównanie – wpisujemy 5 fraz kluczowych, a po każdej otrzymamy dwie strony wyników. Następnie wybieramy, która strona z wynikami jest trafniejsza w naszym wypadku.

Na koniec Microsoft poinformuje nas o wyniku porównania, oraz o tym, która wyszukiwarka wygrała porównanie. Tym samym, która jest bardziej w naszym guście.

Badania jakie przeprowadził sam Microsoft wskazują, że w testowej grupie 1000 osób Bing był blisko dwukrotnie lepszą wyszukiwarką od Google. 57,4% osób wskazało wyniki przedstawione przez Bing jako trafniejsze. W przypadku Google’a było to 30,2% wskazań. Niestety, Microsoft nie informuje jak dobrano próbę badawczą, stąd mogli to być nawet pracownicy samego MS.

 

Bing it on to ruch odważny, ale nie samobójczy. Nie można popełnić samobójstwa mając kilka procent udziału w rynku. Do tego są to najpewniej procenty mające swoje źródło w zasiedziałych użytkownikach Internet Explorera. Nawet jeśli Bing nie trafi bingo to samo porównanie z Googlem utkwi w wielu głowach i zaistnieje w niejednej świadomości.

Jednym zdaniem – cel zostanie osiągnięty. Dobra robota Microsoft.

Zostaw odpowiedź