fbpx

Bitwę na zegarki czas zacząć – po Apple do boju ruszyły Samsung, Google i LG

Kilka miesięcy temu w formie żartu umieściliśmy informację o tym, że Apple pracuje nad komputerozegarkiem, czyli smartwatchem.

Od niedawna kolejne poważne serwisy technologiczne informują, że najwięksi producenci smartfonów żarty odłożyli na bok i faktycznie pracują nad tego typu rozwiązaniami.

Wygląda na to, że sukces Pebble, zegarka z „e-papierowym” wyświetlaczem zachęcił gigantów elektroniki do wypełnienia kolejnej niszy. Pebble powstał jako projekt Kickstartera i już rozszedł się w nakładzie 85 tys sztuk – pomimo ceny wywindowanej do poziomu 150 dolarów.

 

Peeble oraz wszyscy jego następcy to żywy przykład tego, co nazywane jest „Internetem 0” i powstało w laboratoriach MIT. Jego idea wyraża się w krótkim zdaniu: „IP over anything” czyli sieć w każdym urządzeniu. Zegarki ze zdolnością do komunikacji z telefonem, możliwością ściągania aplikacji oraz wykonywania różnych pomiarów to tylko początek rewolucji „Internetu 0” jaka czeka nas w najbliższych latach.

 

Ostatnio podobną koncepcję pochwyciło Google, które pokazało lodówkę z zainstalowanym Androidem. Wyobrażacie sobie już te reklamy – kup Pan marchewkę?

Zostaw odpowiedź