fbpx

BlackBerry nad przepaścią: 76% spadek sprzedaży

O kłopotach północnoamerykańskiego producenta niegdyś najbardziej innowacyjnych smartfonów świata wiadomo już od co najmniej dwóch lat. Ale dopiero upływ czasu pokazuje, jak nisko leży poziom na który ten legendarny producent upada.

Rok do roku spadek sprzedaży BlackBerry wyniósł aż 76%.

 

 

Wyniki dotyczą drugiego kwartału roku 2014 w porównaniu do 2013. Aktualna sprzedaż telefonów BB to raptem 1.6 miliona sztuk w ciągu trzech miesięcy, co jest mówiąc wprost wynikiem nędznym w porównaniu do 6.8 miliona sztuk rok temu.

 

Co gorsza, drugi kwartał 2014 minął pod znakiem nieustających spadków – już pierwszy był fatalny i przyniósł sprzedaż na poziomie 1.8 miliona sztuk telefonów. Co ciekawe, tytułowy wykres Business Intelligence pokazuje, że szczyt swojej formy BlackBerry osiągnął w momencie zaawansowanej obecności na rynku iPhone’a, stąd prosty wniosek, że to nie Apple wymiótł z rynku BB.

 

Chociaż brzmi to dość nieprawdopodobnie, to najpewniej Samsung przyłożył najmocniej rękę do katastrofy BB wypuszczając na rynek multum urządzeń, które absolutnie pochłonęły globalną uwagę konsumentów.

 

Zostaw odpowiedź