fbpx

Blackberry składa broń. Lenovo wymieniany wśród kupców

Amerykańskie media niczym grom obiegła informacja, że RIM, słynny producent smartfonów Blackberry złożył kapitulację i rozpoczął poszukiwania kupca na cały swój biznes.

Jest tak źle, że RIM nie wyklucza wyprzedaży nawet po kawałku. Poszukiwaniem kupujących zajmują się JPMorgan Chase & Co. oraz RBC Capital, trwa to już około roku i happy endu nie widać.

 

Cała sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne i wydaje się być aktem desperacji ze strony umierającego Blackberry. Firma oficjalnie zapowiedziała, że powoła specjalny komitet, który rozważy wszystkie opcje jakie stoją przed producentem biznesowych smartfonów.

 

W grę wchodzi wspomniana wcześniej sprzedaż, wejście w joint venture lub inną formę strategicznego partnerstwa. Nieoficjalnie mówi się, że możliwy jest nawet podział firmy.

 

Jednym z niewielu zainteresowanych może być Lenovo, którego CEO dziwnym zbiegiem okoliczności zapowiedział, że właśnie teraz chiński gigant rynku PC bardzo intensywnie poszukuje przejęć między innymi na rynku telefonów komórkowych.

 

Lenovo, lider globalnego rynku desktopów wyraził już mocne zainteresowanie serwerową odnogą IBMa, wszak to dzięki IBMowi Chińczycy w sporej mierze zaszli tak daleko. Teraz gdy zdominowali swój pierwotny rynek najwyższa pora na kolejne kroki w pokrewnych branżach.

Zostaw odpowiedź