fbpx
płatności blik

Blik pojawi się w Neflixie i Uberze?

Sensacyjne wiadomości pojawiły się internetowym portalu Reutersa – uznanej światowej agencji prasowej.

Według artykułu na stronie Reuters.com Blik ma realną szansę stać się globalnym systemem płatności, zaś firmy, które poważnie biorą pod uwagę wdrożenie go to między innymi Netflix i Uber. Jako źródło Reuters podaje prezesa Polskiego Standardu Płatności. Warto przypomnieć, że PSP to własność sześciu polskich największych banków, które wspólnymi siłami rozwijają Blika: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski.

Dariusz Mazurkiewicz zdradził dla Reutersa, że PSP negocjuje z co najmniej dwoma potężnymi międzynarodowymi partnerami świadczącymi usługi, ale to nie koniec nowości. Już niedługo na mocy porozumienia z Mastercardem firmy zaoferują wspólnie płatności zbliżeniowe.

Aby zarobić na całym systemie PSP planują wciągnąć więcej banków z Europy Środkowej i zdominować z czasem sąsiednie kraje. Ale to nie koniec, bo na widelcu jest także Afryka i Ameryka Południowa. Tam PSP rozważa sprzedaż licencji na korzystanie z całego systemu.

Jednocześnie Mazurkiewicz zaprzeczył że Blik rozważa wejście na giełdę. Odmówił także jakiejkolwiek wyceny prowadzonej przez siebie spółki. Z pewnością Blik nie jest na sprzedaż – to wrota do nowego, cyfrowego świata dla banków założycieli, które znakomicie zrozumiały czasy, w których się znalazły.

W drugim kwartale 2018 roku Polski Standard Płatności odnotował kolejne wzrosty liczby transakcji BLIKIEM we wszystkich kanałach. W tym czasie Polacy zrealizowali ich ponad 18,5 miliona. Oznacza to, że w sumie w pierwszym półroczu 2018 roku użyto BLIKA niemal 33 miliony razy – tyle samo, ile w całym 2017 roku. Takie liczby podaje oficjalnie Polski Standard Płatności.

https://mensis.pl/blik-piorunujaco-gore-polacy-placa-nim-nawet-sklepach-naziemnych/

Zostaw odpowiedź