fbpx

Blue Media zwiększa szybkości przelewów bankowych

Blue Media uruchamia nowy system zwany BlueCash. Dzięki zgodzie prezesa NBP na wdrożenie nowego systemu płatności, będziemy mogli korzystać z szybkich przelewów międzybankowych.

Jest to dopiero pierwsza w Polsce zgoda NBP na wprowadzenie tego typu systemu. Na ten moment szybkie płatności dostępne są w 4 bankach Alior Sync, mBanku, MultiBanku i Podkarpackim Banku Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Do końca 2013 roku ma być aż 10 banków, które umożliwią takie przelewy. System płatności BlueCash umożliwia wykonywanie przelewów natychmiastowych nawet w kilka sekund.

To nie jest wielka nowość, ponieważ Blue Media już w 2008 roku opracowała autorski system przelewów. Natomiast w tym momencie doszło do poprawek w modelu prawnym. Transakcje między uczestnikami systemu nie są już realizowane przez konta pośrednie, a banki samodzielnie świadczą usługę dla swoich klientów. Blue Media pełni obecnie funkcję podmiotu prowadzącego System płatności BlueCash, a także izby rozliczeniowej i agenta rozrachunkowego. Nowa formuła wprowadza konkurencję na rynku rozliczeń międzybankowych.

Zostaw odpowiedź