fbpx

Brzoska: InPost o 50% większy, spłaciłem 14 mln długu wobec pracowników Bezpiecznego Listu

Rafał Brzoska zaczyna nowy rok z nowym, lepszym wizerunkiem. Kosztowało go to niemałe, ale wzbudza szacunek.

Prezes Brzoska zyskał sobie miano jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich biznesmenów. Ekstrawertyk wciąż szukający uwagi zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych, wyciskający swoich pracowników jak cytrynę, pokazał swoje ludzkie oblicze. Na łamach portalu Money.pl oświadczył, że wyłożył z własnej kieszeni 14,5 miliona złotych, aby spłacić zobowiązania spółki Bezpieczny List – wobec pracowników, dostawców, ZUS i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Historia Bezpiecznego Listu jest najbardziej niechlubnym rozdziałem w biznesie Brzoski. W momencie, gdy Grupa Integer chyliła się ku upadkowi z powodu przegranej w przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych, Brzoska sprzedał spółkę za 10 tysięcy złotych wraz z zobowiązaniami, aby ratować całą Grupę. Tym samym zostawił na lodzie kilkuset pracowników. Fatalny dla biznesu Brzoski 2016 skończył się, firma została sprzedana amerykańskiemu inwestorowi, a dzisiaj prezes pokazuje, że nie rzuca słów na wiatr za co należy mu się uznanie i szacunek.

Niewątpliwie na możliwości finansowe Brzoski wpłynęły finanse samego InPostu, który zaliczył niesamowicie udany rok. Operator dostarczył w 2018 roku ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów® wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%. Na koniec roku InPost działał w oparciu o sieć blisko 4500 maszyn.

W okresie szczytu świątecznego, czyli od 28 listopada do 24 grudnia 2018 InPost dostarczył ponad 12 mln przesyłek, czyli o 64,8% więcej rok do roku, w tym Paczkomaty® notowały wzrost o 92,10%, a Kurier InPost o 23,06%.

W 2018 roku zrealizowaliśmy wszystkie założone cele – sieć Paczkomatów® wzrosła do blisko 4500. Całoroczna dynamika po raz kolejny pokazała, że rośniemy znacznie szybciej niż rynek i przekroczyła 50% rok do roku. Rynek e-commerce ma wciąż doskonałe perspektywy i rośnie w tempie niecałych 20% r/r. Tymczasem nasze wolumeny rosły ponad dwukrotnie szybciej. Było to możliwe także dzięki naszym amerykańskim inwestorom, którzy uwierzyli w potencjał InPostu i zapewnili nam stabilne, wieloletnie finansowanie. Pozwoliło to zbudować najszybciej rosnącego operatora logistycznego w naszej części Europy” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wywiad można przeczytać na stronach Money.pl

https://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzaniep/artykul/ile-kosztuje-biznesowy-blad-14-5-mln-zl,185,0,2423993.html

Zostaw odpowiedź