fbpx

Business Insider: handel internetowy i handel detalicznymi będą pierwszymi sektorami, które odmienią drony

Jak przewiduje amerykański serwis, chociaż w najbliższych latach, przeważający obszar zastosowania dronów, będą stanowić cele militarne, to jednak wzrosty użycia tych odnotuje również rynek cywilny.

Jak zauważa serwis, w najbliższych latach co prawda raczej nie grozi nam scenariusz, rodem z filmów science-fiction, gdzie nad naszymi głowami zauważymy prawdziwe kłębowisko bezzałogowych statków, ale ich rola i tak bezsprzecznie wzrośnie. Będzie to związane z faktem, że drony znajdą coraz szersze zastosowanie w biznesie. A w szczególności w biznesie, i to tym tradycyjnym, jak i internetowym.

Według szacunków Business Insidera, spośród niemal 100 mld, jakie przez najbliższą dekadę zostaną przeznaczone na zakup dronów, 12 proc. będą stanowić wydatki na cele komercyjne.

Federalna Administracja Lotnictwa (organ nadzoru lotniczego, agencja Ministerstwa Transportu Stanów Zjednoczonych) planuje stopniowe dopuszczanie do lotów komercyjnych lotów samolotów bezzałogowych począwszy od 2015 r. W pierwszej kolejności pozwolenie mają uzyskać lekkie konstrukcje (o masie do ok. 55 kg).

Zostaw odpowiedź