fbpx

Business Intelligence: tablety rosną w siłę!

Amerykański Business Insider zaprezentował raport, z którego wynika, że wpływ tabletów na amerykański e-commerce rośnie i już teraz jest większy niż smartfonów.

Zdaniem BI co trzeci posiadacz smartfona w USA używa go do zakupów – ale należy ostrożnie interpretować tego typu sformułowania, bo może tu na przykład chodzić o zjawisko ROPO, a nie o zakupy on-line po prostu.

Jeśli chodzi o tablety to według raportu już teraz co drugi użytkownik sprawdza za jego pomocą ceny, opisy produktów oraz informacje o sklepach. A co piąty czyni tak codziennie – innymi słowy, tablety zastępują w wielu domach zwykłe komputery domowe.

 

W 2011 roku użytkownicy tabletów wydali o 50% więcej na zakupy online od użytkowników smartfonów i co nie mniej frapujące – o 20% więcej niż kupujący z klasycznych pecetów!

 

Jeśli ceny technologii używanej w tabletach nadal będzie spadać w tak szybkim tempie już w 2016 roku sprzedaż tych urządzeń osiągnie wynik 450 milionów sztuk rocznie. Tablet stanie się więc podstawowym narzędziem każdego nowoczesnego człowieka.

Zostaw odpowiedź