fbpx

Były CEO Allegro tworzy start-up Autenti

Grzegorz Wójcik, były CEO Allegro, wcześniej związany z portalami Interia 
i TVN24.pl wraz z Tomaszem Platą z TVN powołali do życia nowy projekt – serwis Autenti, który ma przekonać Polaków do wykorzystania podpisu elektronicznego.

Autenti jest platformą do wymiany i autoryzacji dokumentów w sieci. Dokumenty są szyfrowane i archiwizowane na wybranym przez użytkownika nośniku.

Autenti.com korzysta z certyfikatu SSL, który zabezpiecza przed przechwyceniem poufnych danych przez osoby trzecie.

Platforma umożliwia przechowywanie dokumentów w chmurze. Użytkownicy indywidualni mogą korzystać z niej za darmo, oferta dla firm na razie też jest bezpłatna, ale od przyszłego roku serwis zamierza pobierać już opłaty.

Nie określono jeszcze cen usług.

Przez te kilka miesięcy chcemy sprawdzić, jakie są oczekiwania przedsiębiorców odnośnie Autenti.com i ile są w stanie zapłacić za korzystanie z platformy

powiedział dla serwisu Press.pl Tomasz Plata.

Projekt pochłonął 3 mln zł, z czego 1,6 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.   Wójcik i Plata, zamierzają rozwijać serwis również poza granicami Polski, w krajach Europy Zachodniej i Środkowej.

W Polsce podpis elektroniczny wciąż traktowany jest po macoszemu. Chcemy za pomocą Autenti.com ułatwić korzystanie z niego. Myślę, że w krajach Europy Zachodniej przyjmie się dobrze, bo tam jest większa otwartość na tego typu rozwiązania

dodaje Plata.

Zostaw odpowiedź