cafe allegro na facebooku

Cafe Allegro zamknięte. Po pomoc na Facebooka

Zgodnie z zapowiedziami, wraz z ostatnim dniem marca do historii przeszło Cafe Allegro. Zamknięcie strony jest tłumaczone wyczerpaniem formuły, czyli spadkiem aktywności Allegrowiczów. Jednocześnie serwis przygotował nowe formy wsparcia i możliwości kontaktu, w tym profil Allegro Pomoc na Facebooku.

Facebook plus nowe forum Allegro

Allegro Pomoc to miejsce, w którym użytkownicy serwisu mają otrzymać odpowiedzi na palące ich pytania. Z kolei nowości i komunikaty są dostępne z poziomu strony głównej Allegro, aczkolwiek sposób ekspozycji działu „aktualności” pozostawia sporo do życzenia. Niewielka czcionka na samym dole strony nie zachęca do śledzenia newsów, a przecież pojawiają się tam wiadomości o m.in. awariach i rekompensatach.

W ramach wiosennych porządków uruchomiono nowe forum dla sprzedawców na Allegro, poświęcone takim narzędziom jak Menedżer Sprzedaży oraz usługa sieciowa Allegro API.

Warto również wspomnieć o najnowszej zmianie – zniesiono ograniczenie kwotowe na zakupy poprzez Konto Junior, które wcześniej wynosiło 500 złotych.

 

Przytulisko Caffe Allegro

Obecnie profil Allegro Pomoc polubiło ponad 800 osób. Komunikacja przebiega zgodnie z planem, użytkownicy pytają, a konsultanci odpowiadają. W sieci znajdziemy jednak komentarze przypominające, że Cafe Allegro pełniło szerszą rolę niż pomoc techniczna. Cafe Allegro było bowiem miejscem, gdzie często odbywały się specjalistyczne dyskusje, które owocowały informacjami (i ostrzeżeniami przed falsami) przydatnymi chociażby dla mniej wprawnych kolekcjonerów monet czy antyków.

Należy dodać, że pożegnalny post pt. „Coś się kończy, coś się zaczyna” spotkał się z dezaprobatą ze strony sporej części użytkowników. Nie brakuje też zarzutów mówiących o tym, że spadająca aktywność forumowiczów jest pokłosiem wcześniejszych modyfikacji serwisu.

Na koniec ciekawostka – internauci, jak natura nie znoszą próżni. Pod adresem cafealle.pl pojawiło się „przytulisko dla byłych użytkowników Cafe Allegro”.

Zostaw odpowiedź