fbpx

Cały świat oszalał na punkcie tabletów, a nad Wisłą nadal królują…laptopy

Jak donosi serwis kodyrabatowe.pl, w tym roku notebooków pod choinką będzie dwukrotnie więcej niż tabletów.

To o tyle interesujące, że stoi w zupełnej sprzeczności do tego, co dzieje się w tych kategoriach elektroniki użytkowej w skali globalnej.

Temat rosnących z roku na rok słupków sprzedaży sprzętu mobilnego i spadków, jaki notują producenci komputerów przenośnych podejmowaliśmy na łamach Mensis.pl niejednokrotnie. Ostatnio o sprawie pisał Andrzej. Z informacji, do których wówczas dotarł wynikało, że w drugim kwartale 2013 roku na świecie sprzedano 76 milionów komputerów. Był to wynik o 24 miliony komputerów gorszy od ubiegłorocznego.

W sieci notebooki nadal górą

Mimo tych ogólnoświatowych trendów wszystko wskazuje na to, że polska miłość do laptopów nie słabnie i ma się całkiem dobrze. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę sprzedanych w naszym kraju laptopów do tabletów, to okaże się, że na kupno tych pierwszych zdecydowało się aż 68,4 proc. osób, czyli nieco ponad 2/3 wszystkich kupujących.

Należy jednak poczynić jedno istotne zastrzeżenie. Zestawienie to nie obejmuje sprzedaży stacjonarnej, a jak wiadomo tanie tablety z popularnych w Polsce dyskontów cieszą się w niemałym powodzeniem.

Jakie mogą być przyczyny niesłabnącej, sieciowej popularności notebooków?

Jeśli miałbym się pokusić o wytypowanie możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy, to wskazałbym na polski pragmatyzm i to, z czym w powszechnym odbiorze mogą u Kowalskiego kojarzyć się konkurenci iPada. Laptop to urządzenie, które może służyć nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i edukacji. W przypadku zdecydowanej większości tabletów górę bierze udział ta pierwsza z ról.

Jeśli jednak tablet, to jaki?

Jeśli jesteście już zdecydowani na kupno tabletu, to zachęcam do lektury dwóch ostatnich wpisów, jakie im poświęciłem w naszym serwisie. Z tego artykułu dowiecie się, na jakie aspekty tych produktów zwraca uwagę większość kupujących w trakcie wyboru konkretnego modelu. Z kolei klikając w to miejsce dowiecie się, które typy tabletów lepiej omijać szerokim łukiem.

Zostaw odpowiedź