fbpx

Carrefour lepszy od Amazon Go – uruchomił w Polsce sklepy Scan & go

Piszemy o nowinkach, jakie chce nam zaserwować Amazon, zaś tymczasem pod samym nosem Carrefour właśnie wdrożył funkcjonalność zbliżoną do sklepu Go.

Oczywiście, technologia Carrefoura nie jest tak zaawansowana i rzucająca na kolana jak Amazona. Nowy sposób omijania kas zaimplementowany przez Francuzów nie jest tak zmyślny jak w wydaniu amerykańskim. Nie pozwala na kupowanie produktów poprzez po prostu zdejmowanie ich z półek, ale i tak jest nieźle.

Usługa Scan&Go pozwala na omijanie kas, podobnie jak ma to miejsce w hipermarketach Auchan. Z tym, że zamiast maszyny skanującej używamy własnego telefonu z aplikacją „Mój Carrefour”. Wystarczy w odpowiednim miejscu sklepu włączyć aplikację i każdemu produktowi zrobić zdjęcie w miejscu, gdzie opakowanie nosi kod kreskowy.

Następnie należy podejść do specjalnie oznaczonej kasy z wygenerowanym w aplikacji kodem i zapłacić w preferowany przez siebie sposób, m.in. kartą lub dokonać płatności mobilnej korzystając z elektronicznego portfela Masterpass od MasterCard. Z okazji wdrożenia nowej usługi, wszyscy klienci którzy skorzystają z usługi Scan&Go oraz płatności mobilnej Masterpass, otrzymają w aplikacji eBon w wysokości 10 zł na kolejny zakupy, jeśli zrealizują w sklepie zakupy za minimum 30 zł.

Dotychczas usługa działała testowo w pięciu sklepach w Warszawie. Teraz mamy oficjalny start na masową skalę: do 5 sklepów w Warszawie, w których usługa działa od 2017 roku, dołącza obecnie kolejnych 30 hiper- i supermarketów zlokalizowanych aż w 28 miastach na terenie całego kraju. Wśród nowych hiper- i supermarketów, które dołączyły do systemu Scan&Go, są sklepy zlokalizowane zarówno w dużych aglomeracjach miejskich jak Warszawa, Kraków czy Lublin, a także w wielu miastach średniej wielkości, np. Bydgoszczy, Szczecinie, Białymstoku, Gliwicach, Kaliszu czy Pile. Usługa dostępna jest również, m.in. w Jaworznie, Koninie, Puławach czy Dębicy.

„Carrefour dynamicznie inwestuje w nowoczesne rozwiązania i technologie cyfrowe. Wraz z rozszerzeniem usługi Scan&Go na 28 nowych miast, wspólnie z Mastercard, uruchomiliśmy dodatkowo możliwość skorzystania w naszej aplikacji z płatności mobilnych z użyciem portfela elektronicznego Masterpass. Połączenie tych wszystkich elementów pozwoli naszym klientom zrobić jeszcze szybsze, wygodniejsze i bardziej satysfakcjonujące zakupy w naszych sklepach” – dodaje Grzegorz Wazowicz, Dyrektor Usług Finansowych i Handlowych Carrefour Polska.

Zostaw odpowiedź