fbpx

Carrefour z dostawą spożywki w 30 minut!

Carrefour zaskakuje i przeskakuje wielkim susem samego Amazona – w wybranych krajach Francuzi zaoferują ekspresową dostawę zakupów!

Jak wiadomo Amazon ze swoją usługą Fresh od dawna tańczy tango. W niektórych miastach USA i Europy dokłada tę usługę o czym głośno się trąbi, a potem owa nowość znika, już bez zbędnego rozgłosu. Na tym froncie walczy też Lidl, który w maju ogłosił, że dostarczy zakupy spożywcze w okolicach Madrytu. I tyle. Nie zapowiada się aby coś więcej wynikło z planu Niemców, ani istniał jakikolwiek większy plan.

W Polsce z kolei panuje pustka. Piotr i Paweł jest w poważnych kłopotach. Tesco roz-sprzedaje swój biznes, a raczej jego resztki i wspomina czasy sprzed dekady, kiedy to rozdawało karty w polskim e-commerce spożywczym.

Ten marazm, z którego wyłania się tylko Amazon, próbuje przełamać Carrefour. Francuzi postanowili zatrudnić w swoim biznesie hiszpański startup Glovo. We Francji, Hiszpanii, Włoszech i nie wiadomo dlaczego ale akurat niezwykle odległej Argentynie Carrefour będzie doręczał zakupy raptem w 30 minut. I da wybór spośród 2500 produktów, co nie jest powalającą liczbą jak na rynek spożywczy.

W ograniczonej ilości produktów kryje się też prawdopodobnie opłacalność całej operacji. Zarówno od strony ułatwień logistycznych, jak i słusznej marży, która pozwoli na podzielenie się zyskiem z operacji z partnerem spod loga Glovo.

Cała koncepcja jest prosta – zamówienia przyjmuje strona online i zleca do przygotowania placówkom Carrefour Market, Carrefour City lub Carrefour Express. Następnie zamówienie odbiera kurier i dostarcza klientowi. Flota kurierów Glovo to raczej gońcy, gdyż korzystają z rowerów i skuterów.

Program pilotażowy ruszy w Paryżu, Sevilli, Walencii, Mediolanie i Rzymie.

Zostaw odpowiedź