fbpx

Cenzura w Google: 57 milionów próśb od koncernów w rok!

Google, poirytowane wiecznymi narzekaniami ze strony koncernów muzycznych i filmowych, postanowiło poinformować świat o tym jak mocno angażuje się w walkę z piractwem.

Aby to uczynić opublikowano raport, z którego wynika, że tylko w 2012 roku Google otrzymało 57 milionów próśb dotyczących usunięcia z wyników wyszukiwania stron z treściami pirackimi.

 

Aby obsłużyć taką liczbę zapytań koncern z Mountain View zatrudnił setki pracowników i uzyskał znakomity wynik odpowiedzi – w ciągu 6 godzin każdy petent otrzymywał odpowiedź. Ale nie to jest najważniejsze. Istotniejsza sprawa to współczynnik usuwania stron z treściami pirackimi. Ten wyniósł zatrważające 97.5%.

 

Skąd pewność, że były to decyzje słuszne? Nie wiemy. Jak możemy to sprawdzić? Okazuje się, że częściowo możemy korzystając z Raportu przejrzystości Google. Niestety Google nie pokazuje konkretnych adresów stron, które usunął z wyników wyszukiwania. Chociaż informuje o domenach, które owe adresy wygenerowały.

 

Informacje z Raportu przejrzystości można znaleźć tutaj: http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/domains/?r=all-time

 

Pełna treść raportu dostępna tutaj: https://docs.google.com/file/d/0BwxyRPFduTN2dVFqYml5UENUeUE/view?sle=true

 

Zostaw odpowiedź