fbpx

CES 2014: nowości o których warto wiedzieć – część I

CES Las Vegas to największe technologiczne targi świata. Z tej okazji potężne światowe marki prezentują swoje nowości produktowe zaś najlepsi dostawcy najnowszych technologii walczą o zainteresowanie mediów.

Specjaliści e-commerce powinni uważnie przyglądać się zarówno tym pierwszym, jak i tym drugim. Wszak nasza przyszłość leży w rękach producentów i dostawców nowych technologii.

 

Audi, Google, Nvidia

Poza tym uważne śledzenie CES to okazja do zapoznania się z rozmaitymi strategiami PRowymi oraz marketingowymi. W kwestii PRu w tym roku zdecydowanie brylowało Audi. Decyzja o bardzo szeroko zakrojonym uczestnictwie marki samochodowej w targach, które są domeną producentów sprzętu RTV i komputerowego mogła zakończyć się wyłącznie na dwa sposoby – albo bardzo źle, albo wyśmienicie.

 

Dzięki ogłoszeniu partnerstwa z Nvidią i Google, Audi poczuło się w towarzystwie technologicznych gigantów niczym ryba w wodzie. Prawie nikt nie pominął informacji o zaawansowanych rozwiązaniach multimedialnych, które w niedługim czasie niemiecki producent zaprezentuje w swoich seryjnych modelach. „Przewaga dzięki technice” to coś więcej niż pusty frazes w przypadku Audi.

 

Dodatkowo, Audi obiecuje mocne sprzęgnięcie swoich aut ze smartfonami – także Wi-Fi oraz bezprzewodowe ładowanie. Na trend o nazwie „connected car” zwrócił uwagę także magazyn Time.

 

4K Ultra HD

Temat, który już nie powraca jak bumerang, ale wdziera się do świata zwykłych ludzi. Poza prezentacją ultradrogich telewizorów z zagiętymi ekranami (w moim odczuciu bezsensownie drogie rozwiązanie) oraz niemniej bezsensowych pomysłów umieszczania ekranów o rozdzielczościach 4K w smartfonach na targach pojawiły się rozwiązania zwiastujące przyjęcie 4K pod strzechy.

 

Jednym z orędowników jest Dell, znany z produkcji półprofesjonalnych monitorów o znakomitym stosunku jakości do ceny. Amerykański producent wprowadził do oferty pierwszy domowy monitor 4K Ultra HD o przekątnej 28 cali i cenie 799 dolarów. W Europie najpewniej będzie to 799 euro, co zwiastuje cenę w okolicach 3.300 zł. Niby drogo, ale jak na debiutujący sprzęt i niemałą przekątną to bardzo akceptowalna cena.

Zostaw odpowiedź