fbpx

CES 2014: nowości o których warto wiedzieć – część II

CES Las Vegas to największe technologiczne targi świata. Z tej okazji potężne światowe marki prezentują swoje nowości produktowe zaś najlepsi dostawcy najnowszych technologii walczą o zainteresowanie mediów.

Specjaliści e-commerce powinni uważnie przyglądać się zarówno tym pierwszym, jak i tym drugim. Wszak nasza przyszłość leży w rękach producentów i dostawców nowych technologii.

4K Ultra HD

Dell wietrzy w 4K podwójny interes – pierwszy to upchnięcie domowym grafikom i graczom monitorów, drugi zaś to sprzedaż komputerów dostosowanych do obsługi nowego standardu wyświetlania obrazu. Sam standard dokona jeszcze jednej istotnej rzeczy – po raz pierwszy w historii zunifikuje rozdzielczości wyświetlania obrazu w komputerach, konsolach i telewizorach. To bardzo ważna wiadomość, która powinna wyjść wszystkim na dobre – zarówno producentom, jak i konsumentom.

 

Marketingowcy zaś powinni uważnie śledzić losy nowej rozdzielczości ekranu komputerowego, ponieważ może ona wywrócić do góry nogami standardy pracy w programach graficznych, oraz przyjęte aktualnie rozmiary szerokości sklepów oraz formaty reklamowe.

 

Bezprzewodowy Internet rzeczy.

CES 2014 to kolejne podejście do tematu podłączenia praktycznie każdego cennego przedmiotu z ludzkiego otoczenia do sieci Internet. W ramach CES pokazano co najmniej dwa rozwiązania tego problemu – jedno teoretyczne i jedno praktyczne. Praktyczną stronę pokazał Sandisk z bezprzewodową pamięcią USB, która może obsługiwać urządzenia takie jak smartfon, tablet, laptop bez bezpośredniego kontaktu z nimi. Wśród gadżetów każdy szanujący się producent stawiający głównie na marketing pokazał smartwatche, które także są objawem internetyzacji dosłownie wszystkiego w naszym codziennym otoczeniu.

 

Od strony teoretycznej do zagadnienia podszedł Intel, który nareszcie obudził się z letargu i postanowił wrócić do liderowania, tym razem w segmencie mobilnym. Edison to odpowiedź Intela na potrzeby już dawno wymyślonego Internetu Rzeczy, który jak dotychczas czeka na odpowiednie technologie. Edison to komputer, który mieści się w obudowie karty pamięci SD – posiada architekturę x86, system operacyjny, dostęp do sieci przez Wi-Fi. Operuje także za pomocą Bluetooth i można nim zarządzać w sposób zdalny.

 

Wydaje się, że długo oczekiwany przełom może nadejść dzięki połączeniu intelowskiego Edisona z IBMowskim Watsonem. Dwaj „starzy” giganci po raz kolejny pokażą światu, że innowacje to nie tylko domena wszechobecnego dziś Google’a.

 

Zostaw odpowiedź