fbpx

Chomikuj.pl w rękach Interii, wydawcy wściekli, Bauer atakuje DGP

Wczorajsza informacja ujawniona przez Dziennik Gazetę Prawną wstrząsnęła rynkiem wydawniczym. News wyskoczył niczym chomik z kapelusza i obiegł wszystkich wydawców: Bauer, wydawca portalu Interia.pl sprawuje kontrolę nad serwisem Chomikuj.pl.

Chomikuj to wyjątkowo tłusty zwierz, ponieważ posiada aż 6 milionów użytkowników. Dopięcie go do rodziny to dobry sposób na podciągnięcie statystyk w celu skuteczniejszej sprzedaży miejsc reklamowych.

 

Nie jest wiadome, kiedy dokładnie Interia przejęłą władzę nad Chomikuj.pl, możemy jedynie przytoczyć za DGP wypowiedź Andrzeja Ryka, dyrektor ds. marketingu i PR portalu Interia, który powiedział:

 

“od br. współpraca rozszerzyła się i dotyczy również wymiany wiedzy w obszarach technologicznych, i od tego czasu sprawujemy też efektywną kontrolę nad spółką”

 

Ale to tylko interesujący początek. Zaraz po tym, gdy DGP wszczęła śledztwo wokół całej sprawy właściciele Bauera zarzucili dziennikarzom Dziennika stronniczość poniższymi słowami rzecznika prasowego, Macieja Brzozowskiego:

 

„Należy wyjaśnić, czy inicjatywa Państwa Gazety wynika z nagłej troski o respektowanie praw autorskich przez serwis Chomikuj.pl, czy raczej z dyskusji co do zasad grupowania serwisów internetowych w badaniach firmy Gemius. Mamy co do tego poważne wątpliwości zwłaszcza w kontekście Państwa związków kapitałowych z dużymi spółkami internetowymi działającymi na rynku polskim”

 

Jakkolwiek sprawa z Chomikuj się nie potoczy, trzeba jasno stwierdzić, że Bauer, jak i Interia grają bardzo mocno i mają bardzo dużo do stracenia. Oby było warto.

Zostaw odpowiedź