fbpx

Ciąg dalszy niezwykłej historii Beatsa

Nie milknie szum wokół, Beats, najmodniejszej i najdroższej (zarówno dla klientów, jak i w wycenie) marki słuchawek na świecie. Ledwo umilkł szum o tym, jak źle Apple zainwestował swoje 3 miliardy dolarów, a tu kolejna afera.

Pamiętacie, jak Beats postanowił pozwać chińskie e-commerce?

 

 

Nie tylko Chińczycy mają za uszami co nieco, o czym poinformował świat nie kto inny, jak Bose, uznany amerykański producent sprzętu audio klasy premium. Największy konkurent innego amerykańskiego giganta, Definitive Technology, ogłosił, że Beats skopiował jeden z najważniejszych patentów, który rozwijany był przez dobre 30 lat!

 

W pozwie przeciwko Beats, Bose pisze wprost, że prace nad skopiowaną technologią, która zasadza się na pięciu fundamentalnych i skopiowanych przez Bose pomysłach, były prowadzone od 1978 roku. Szanowany amerykański producent nie ukrywa, że będzie do upadłego bronić swoich inwestycji liczonych w dziesiątkach milionów dolarów i w dziesiątkach lat.

 

Niewątpliwie Bose broni także swojej pozycji na rynku słuchawek premium, który szturmem w USA zdobył Beats posiadający w tej chwili 64% tego niezwykle smakowitego tortu.

 

Otwartym pozostaje pytanie, gdzie do tej pory było Bose – najpewniej czekało na bogatszego właściciela Beatsa, aby wyjąć z jego kieszeni jeszcze więcej gotówki.

 

 

Zostaw odpowiedź