fbpx

Co 8. przesyłka z Allegro w rękach InPostu

To już rok, od kiedy InPost rozpoczął współpracę z Allegro.pl. Współpracę między obiema firmami ogłoszono dokładnie 6 listopada 2014 roku. W 2013 roku Allegro.pl zdecydowało się wprowadzić do opcji swoich aukcji oddzielną pozycję transportu „Paczkomaty 24/7”.

Trzeci rok współpracy przynosi kolejną garść ciekawych informacji, oraz kolejną nowa usługę – Allegro Kurier InPost.

 

 

Wiele można zarzucić prezesowi Brzosce, ale z pewnością nie brak skuteczności w negocjacjach z największymi polskimi, czy to światowymi gigantami e-commerce (warto mieć na uwadze ostatnio sfinalizowana umowę z amerykańskim gigantem Newegg.com). Co roku partnerstwo InPostu z Allegro.pl wchodzi na coraz wyższe obroty – w tym roku dowiedzieliśmy się, że raptem po dwunastu miesiącach usługi InPostu zagarnęły aż 13 procent wszystkich przesyłek realizowanych za pośrednictwem największego portalu e-commerce w Polsce.

 

W ciągu roku nasz udział w rynku dostaw przesyłek Allegro wzrósł 13-krotnie. Historycznie żaden operator logistyczny nie zanotował takich wyników. Opcja Allegro InPost jest chętnie wybierana przez użytkowników, bo jest niedroga i zawiera w cenie darmowy zwrot towaru. Oceny tych usług przez konsumentów są bardzo wysokie. Właśnie zakończyliśmy integrację nowej opcji Allego Kurier InPost. Jestem pewien, że sprzedawcy szybko zaoferują tę atrakcyjną dostawę w swoich aukcjach bo pomoże im ona przyciągnąć jak najwięcej odbiorców w gorącym sezonie świątecznym. Już dziś symboliczny początek – Black Friday” – komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl, właściciela InPost.

 

JUŻ-5-MLN-AUKCJI-OFERUJE-DOSTAWĘ-ALLEGRO-INPOST_Wykres_1

 

Z powyższego wykresu, dość trudnego w odczytaniu z powodu niskiej rozdzielczości, możemy przyjąć, że udział InPost Allegro na początku roku 2015 wynosił około 5 procent, zaś w ostatnim tygodniu listopada 2015 zbliżył się do 14 procent. Nijak więc nie wynika zeń 13 krotny wzrost w ciągu roku. Naturalnie, okres od 5 do 48 tygodnia nie pokrywa całego roku, stąd istnieje możliwość, że owa 13-krotność została policzona od listopada 2014. Ale o tym możemy tylko spekulować, z powodu braku twardych danych.

 

Trzeci rok współpracy Allegro.pl z InPostem to także nowa usługa – Allegro Kurier InPost w cenie 9.90zł netto, czyli 12zł brutto, co nie jest już tak niesamowicie konkurencyjną ceną na rynku. Chociaż nie sposób zaprzeczyć, że jest jedną z najlepszych jaką może uzyskać mały sprzedawca internetowy.

 

Zostaw odpowiedź