fbpx

Co Google wie o Tobie?

Ręka w górę, kto chociaż raz nie wpisał tego hasła w …Google? Odpowiedzi jest wiele, ale najpełniejszej udzieliła redakcja Wall Street Journal prezentując przy okazji infografikę.

Okazała grafika została spreparowana na podstawie kont w usługach Google jednego z reporterów Wall Street Journal.

 

Zacznijmy od niezawodnego Gmaila. Według Toma Gary, reportera WSJ przez konto Gmaila od 2004 roku przepłynęło blisko 135 tysięcy e-mailów. 64 tysiące zapytań w wyszukiwarce Google.com na najróżniejsze tematy, to obok e-mailów z pewnością jeden z najlepszych momentów profilowania wiedzy o Tomie.

 

Ponad 9 tysięcy obejrzanych na YouTube może powiedzieć bardzo dużo o jego preferencjach filmowych, muzycznych, politycznych czy seksualnych. Ponad 2.700 kontaktów w książce adresowej to niesamowita kopalnia wiedzy, pokazująca siatkę społecznych połączeń Toma.

 

855 dokumentów w usłudze Docs to może być klucz do wiedzy o Tomie – w końcu jest dziennikarzem! 117 ściągniętych z Google Play aplikacji z pewnością rozjaśni jakie sprawy Tom monitoruje na codzień oraz jaką rozrywkę preferuje. Dodajmy do tego 3 urządzenia z systemem operacyjnym Android.

 

Aplikacje Google Play i urządzenia Android pozwalają Google szczegółowo ustalić lokalizację Toma na mapach Google.

 

35 wrażliwych haseł w Google Chrome opowie wiele o internetowych nawykach Toma. 3 karty kredytowe w Google Wallet to niezła informacja o preferencjach zakupowych oraz adresach na jakie Tom zamawiał przesyłki.

 

Jeśli chcecie sprawdzić, jak jest w waszym wypadku zajrzyjcie tutaj
https://www.google.com/settings/dashboard?hl=en_US

 

A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo nie mówi nic o tym, jak Google kompiluje te informacje. Czy to nie przerażające, że Google wie więcej o naszych bliskich, niż my kiedykolwiek będziemy wiedzieli?

 

3 komentarze

  1. Aldona 20-08-2013
  2. Andrzej Lemański 20-08-2013
  3. Aldona 20-08-2013

Zostaw odpowiedź