fbpx

Co kupują dzieci w Internecie?

Coraz więcej najmłodszych aktywnie korzysta z Internetu. Coraz częściej wybierają też możliwość realizowania zakupów online. Co prawda istnieją ograniczenia wiekowe związane z zakupami oraz transakcjami, jednak zarówno banki i sprzedawcy, widząc spore korzyści w tej grupie użytkowników, starają się umożliwić niepełnoletnim jak największe pole do wydawania pieniędzy.

Nasze prawo mówi, że dzieci do 13-tego roku życia nie mogą zawierać wiążących umów kupna, sprzedaży. Jeżeli taka osoba zawrze umowę, sprzedawca jest zobowiązany anulować ją, gdy rodzice nie wydadzą zgody na taką transakcję.

Natomiast młodzież w przedziale 13-18 lat może dokonywać zakupów, jednak na małe kwoty. Allegro posiada od kilku lat konto Junior, dedykowane użytkownikom w tym właśnie przedziale wiekowym. Kolejnymi ograniczeniami są kategorie, ponieważ młodzi nie mogą zakupić broni oraz artykułów erotycznych.

 

Według statystyk z takich możliwości korzysta 483 tys. niepełnoletnich. Każdy z nich wydał średnio 67 zł na internetowe zakupy, w samym tylko grudniu 2012 roku. Największą popularnością cieszą się ubrania oraz obuwie, kolejnymi kategoriami są sport i turystyka. Popularne są również komputery oraz telefony i akcesoria.

 

Większość transakcji online wymaga konta bankowego. Wiele instytucji finansowych oferuje atrakcyjne oferty dla niepełnoletnich, którzy mogą spokojnie z nich korzystać. Takie rozwiązania sprawiają, że młodzież może swobodnie dokonywać zakupów przez Internet, co stawowi sporą korzyść dla sprzedawców.

Zostaw odpowiedź