fbpx
alkohol

Czego już nie sprzedamy na Allegro?

Ostatnio największa platforma e-commerce w Polsce wprowadziła ograniczenia, co do towarów, które można wystawiać na sprzedaż.

Sprawdź, czym na Allegro już nie pohandlujesz?

Zmiany weszły w życie 8 stycznia. Oto lista produktów, które od tej pory nie będą mogły znaleźć się w serwisie.

1. Bicoiny

bitcoin

Na internetowych aukcjach nie zobaczymy już bijącej w minionym czasie rekordy popularności kryptowaluty (pisaliśmy o niej w tym i tym miejscu). Allegro zakazało również obrotu innymi instrumenty finansowymi,  oferowanymi jako forma inwestowania lub lokowania środków pieniężnych, w tym również obligacjami i walutami narodowymi. Co więcej, Allegro wprowadziło również zakaz oferowania usług związanych z pozyskiwaniem, gromadzeniem i przechowywaniem walut, aby uniemożliwić tym samym omijanie zakazu handlu kryptowalutami.

2. Towary podrobione

podróbka

Pomarańczowy gigant polskiego handlu internetowego dużą wagę przywiązuje do tego, czy sprzedawane przedmioty są oryginalne, czy też nie. Właściciel serwisu jasno i wyraźnie określił, że nie wolno sprzedawać za jego pośrednictwem towarów podrobionych oraz łamiących prawa autorskie uznanych producentów. Zakazane jest posługiwanie się znakami towarowymi, do których sprzedawca nie ma praw i wprowadzanie kupujących w błąd, co cech, atrybutów i miejsca produkcji towaru.

3. Narkotyki i środki odurzające

narkotyki

Zakaz wprowadzania do sprzedaży narkotyków i  innych środków odurzających dla nikogo nie powinien być chyba zaskoczeniem. Zapewne wielu z nas słyszało o przypadkach nieuczciwych Allegrowiczów, którzy sprzedawali innym użytkownikom środki lecznicze, niewiadomego pochodzenia, mające rzekomo właściwości odchudzające.

4. Alkohol

alkohol

Wysokoprocentowe trunki to kolejny towar, którego sprzedaż została na Allegro zakazana. Wyjątkiem są wina. Ale aby móc je oferować w serwisie, należy dysponować kontem firmowym ze statusem „Alkohole”.

5. Bilety

Koniec z odsprzedawaniem w serwisie zakupionych wcześniej biletów na imprezy sportowe i koncerty muzyczne. Taka praktyka jest na gruncie polskiego prawa zakazana i nie inaczej jest w przypadku Allegro.

Zostaw odpowiedź