fbpx

Czy GG podzieli los Grono.net?

Ledwo w świat popłynęła informacja o tym, że GG (dawne Gadu Gadu) zostało wystawione na sprzedaż, a już znalazł się kupiec, a nawet dobito targu. Wygląda na to, że wiadomość o upublicznieniu była typową kaczką dziennikarską mającą na celu udane dobicie targu i zamknięcie sprawy, a przy tym przypomnienie o istnieniu GG.

Nowym właścicielem GG jest fundusz, który kupił, a następnie zamknął Grono.net.

 

 

Xevin Investments przypieczętował zakup nowego brandu do swojej e-stajni rozesłaniem informacji prasowej, w której zapowiada, że GG odrodzi się niczym feniks z popiołów. Co prawda będziemy musieli poczekać na owo odrodzenie kilka miesięcy ale:

 

W ciągu kilku miesięcy inwestor przedstawi kierunki zmian i podejmie decyzje odnośnie dalszej strategii dla komunikatora. Bardzo liczna liczba użytkowników, którzy dzięki GG znajdują alternatywę dla rozwiązań oferowanych przez firmy globalne oraz bardzo silna pozycja usługi na rynku mobilnym, daje nadzieję na to, że komunikator ten pozostanie jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji w polskim Internecie.

 

Czy takie będą losy GG? Mogą być różnie i warto w tym miejscu przypomnieć, że Xevin Investments przejął także Grono.net, niegdyś pierwszy, momentami uznawany nawet za elitarny portal społecznościowy. Po czym bezwzględnie go zamknął. Cała historia miała miejsce w 2011 roku, kiedy to po rocznej próbie reanimacji portal został zamknięty na wieki wieków. Wtedy jeszcze Grono.net posiadało blisko 2 miliony użytkowników. Jak więc widać, błędne decyzje inwestycyjne nie są Xevinowi obce.

 

Jak będzie tym razem i czy GG ostatecznie polegnie w walce z naporem obcych komunikatorów? Czekamy na wieści z pola walki. Niemniej ciekawie będzie obserwować dynamikę zmian samej Grupy Allegro, która nie zaprzestaje swojej metamorfozy.

 

1 komentarz

  1. michael112 08-12-2015

Zostaw odpowiedź