Mensis.pl nr 50/2017

50. wydanie magazynu „Mensis.pl” to krótkie podsumowanie wszystkich lat ukazywania się czasopisma, analiza kończącego się roku i prognozy na kolejne 12 miesięcy dla rozpędzonego rynku e-commerce. Handel elektroniczny za sprawą nowych technologii w obszarach zbierania, wykorzystywania, analizy i zabezpieczenia danych wkracza w inteligentną fazę rozwoju. Uczenie maszynowe, blockchain czy internet rzeczy stwarzają internetowym sprzedawcom całkowicie nowe perspektywy, choć trzeba uczciwie stwierdzić, że są to działania wymagające coraz większej wiedzy w zakresie technologii, analizy i zarządzania. Obok nowości nie można zapominać o codziennych obowiązkach sprzedawcy internetowego dlatego jak zawsze zamieściliśmy artykuły dotyczące wdrożeń, logistyki, konwersji, marketingu i prawa.

Przeczytaj numer online

Mensis 50/2017

Mensis 50/2017

Polecane artykuły

E-commerce czeka ciekawa przyszłość
Świat handlu zmienia się niezwykle szybko i dynamicznie. Duże zbiory danych pochodzących z transakcji online i offline, stają się podstawowym zasobem niezbędnym do zrozumienia przez sprzedawców i marki potrzeb współczesnego, „omnichannelowego” konsumenta, a w kolejnym kroku nawiązania z nim wartościowego kontaktu zakończonego konwersją…

Wdrożenie platformy e-commerce w tradycyjnej firmie handlowej
Wraz z rozwojem technologii zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe konsumentów. Unaoczniony efekt ROPO (ang. Research Offline Purchase Online) wykazał, że klient w kanale offline oraz online jest ten sam, pomimo tego że w zależności od branży eksploatuje je w odmienny sposób. Zmiany pokoleniowe zachodzące w biznesie przedefiniowały też pracę działów zaopatrzenia…

E-mail marketing
Email marketing to jeden z najczęściej wybieranych przez marketerów kanałów komunikacji. Jak informuje McKinsey & Company, przeciętny pracownik spędza około 13 godzin tygodniowo sprawdzając zawartość skrzynki odbiorczej i odpowiadając na wiadomości. Ilość wysyłanych maili jest imponująca. Nie oznacza to jednak że kanał ten przestał być skuteczny…

Zamów prenumeratę

Spis treści Mensis.pl nr 50/2017

FELIETONY

 • Koniec 2017, pora na 2018. Co nas czeka w e-commerce?
 • Naturalna inteligencja od Mensis.plu
 • Jesteś swoim umysłem

RYNEK

 • Analiza biznesowa. Technologie i trendy przyszłości
 • Inspiracje w e-commerce. Jak skutecznie przyciągnąć klientów do internetowego sklepu meblowego?
 • E-commerce czeka ciekawa przyszłość
 • Własny biznes niewielkim kosztem? Postaw na dropshipping

 

STRATEGIE

 • Blockchain i kryptowaluty. Wywiad z Sylwestrem Suszkiem BitBay.pl
 • Wdrożenie platformy e-commerce w tradycyjnej firmie handlowej
 • Kiedy zacząć optymalizację konwersji?

 

MARKETING

 • Porządkujemy konto AdWords na koniec roku
 • Marketing 4.0 od Philipa Kotlera, czyli nowy marketing socjologiczny
 • Treści w sklepie internetowym
 • E-mail marketing

 

RUBRYKI STAŁE

 • RODO w sklepie internetowym. Co czeka e-sprzedawców po 25 maja 2018 roku?

Blockchain i kryptowaluty

Wywiad z Sylwestrem Suszkiem BitBay.pl

“Biorąc pod uwagę całą technologię blockchain jest ona rewolucją dzisiejszych i przyszłych czasów. Ze względu na to, że pierwszy blockchain został opublikowany w 2009 roku jest to wciąż świeża technologia. Blockchain jest i będzie na pewno rewolucją w świecie finansów ze względu na wysoką transparentność i niskie koszty wykorzystania samej technologii. Warto zaznaczyć, że blockchain dzielimy na publiczny i prywatny. Publicznym jest np. blockchain bitcoinowy, a prywatnym interesują się dziś instytucje wysokiego zaufania, które w niedalekiej przyszłości wykorzystają jego możliwości.”

Przeczytaj numer online

Czasopismo Mensis.pl powstało w listopadzie 2011 roku i właściwie do teraz jest jedynym pismem drukowanym zawierającym przydatne informacje jedynie w branży e-commerce: od spraw technicznych związanych z tworzeniem sklepu internetowego po prawo w e-handlu. Zostało stworzone, aby pomóc zainteresowanym ludziom uzyskać praktyczną wiedzę i móc ją wykorzystać w swoim biznesie.

KronikiBiznesu.pl

Serwis i magazyn Mensis.pl to wysokiej jakości zbiór wiedzy, porad, aktualności, usług i produktów skierowanych do e-przedsiębiorców. Zarówno osoba zamierzająca rozpocząć własną e-działalność, początkujący właściciel sklepu internetowego, sprzedawca allegro, jak i doświadczony na rynku e-commerce przedsiębiorca znajdzie w Mensis.pl merytoryczne informacje z zakresu prowadzenia, rozwijania i zarządzania biznesem internetowym.

IAI-Shop.com

„Jak założyć sklep internetowy”, „Jak, gdzie i kiedy rozpocząć przygodę z e-commerce”, „Jak skutecznie budować silną pozycję na rynku?”. Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w periodyku Mensis.pl. To czasopismo skierowane do właścicieli e-biznesów oraz przedsiębiorców, którzy pragną zaistnieć na rynku elektronicznym. To magazyn tworzony przez praktyków biznesu – ludzi, którzy odnoszą sukcesy i chętnie dzielą się doświadczeniem.

Interaktywnie.com