fbpx
amazon-dash-smart-shelf

Dash Smart Shelf – inteligentna waga od Amazona uzupełni firmowe zapasy

Pamiętacie Dash Button? Guzik, którego zadaniem było uzupełniać domowe zapasy? Pora wersję dla biznesu.

Historia Dash Buttona jest zamknięta. Los przycisków za pomocą których mogliśmy zamawiać głównie chemię domową bez wchodzenia na stronę Amazona został przypieczętowany przez niemiecki sąd. Niemcy stwierdzili, że urządzenie nie spełnia wymogów prawnych, gdyż konsumentów kupując za pomocą takowego przycisku nie wie w jakiej cenie i ilości de facto zamawia towar.

Z inteligentną wagą Dash Smart Shelf historia jest inna. Po pierwsze, nie podlega ona prawu konsumenckiemu i jest oferowana wyłącznie biznesowi. Po drugie, nie ogranicza się do konkretnego produktu. Możemy za jej pomocą zautomatyzować zamawianie dowolnego produktu, o ile kupujemy go w Amazonie Business, czyli dedykowanej dla firm części portalu. Jak działa Dash Smart Shelf?

Zamówiony w Amazonie towar stawiamy na inteligentnej wadze, a następnie stopniowo podbieramy np. ryzę papieru do drukarki. Waga odmierza obciążenie, tempo w jakim znika i w odpowiednim momencie domawia nową dostawę towaru, którego ilość dobiega stopniowo do końca. Tym sposobem, oszczędzamy czas, pieniądze zainwestowane w niepotrzebnie duże zapasy i najcenniejsze – naszą uwagę, która tylko pozornie jest podzielna.

amazon-dash-smart-shelf

amazon-dash-smart-shelf

Waga dostępna jest w trzech rozmiarach i póki co nie można jej kupić. Amazon sam zaprasza kolejne firmy do testów zewnętrznych. Głównym przeznaczeniem wagi w założeniu producenta jest uzupełnianie zapasów biurowych w małym przedsiębiorstwie, ale można wyobrazić sobie wiele innych, w tym przydatnych w domu każdego konsumenta. Amazon inwestuje w internet rzeczy nieustannie i nieustraszenie. I dobrze, ktoś musi przecierać trudne szlaki nowych modeli e-commerce.

Dash Button odchodzi do historii

Zostaw odpowiedź