fbpx

David Marcus, prezes PayPala: Waluta BitCoin jest ok, a NFC na dłuższą metę się nie sprawdzi

Prezes światowego lidera internetowych płatności, na paryskiej konferencji „LeWeb”, poświęconej przyszłości nowych technologii stwierdził, że idea Bitcoin jest bardzo interesująca i jego zdaniem sprawdzi się w przyszłości, chociaż na razie trudno w jej wypadku mówić o walucie.

Marcus odmiennie ocenił szanse na sukces płatności za pomocą technologii NFC. Zdaniem prezesa PayPala, technika zbliż i zapłać nie zrewolucjonizuje płatności w kolejnej dekadzie.

Osobiście bardzo podoba mi się idea Bitcoinów. Sam je zakupiłem,

stwierdził prezes PayPala. Marcus dodał jednocześnie, że jego zdaniem obecnie ludzie nie rozumieją do końca tego, czym Bitcoiny w rzeczywistości są. Z tego powodu nie widzi on na razie potrzeby powiązania Bitcoinów z kontami PayPal.

 Ludzie są zdezorientowani. Sądzą, że skoro BitCoiny są nazywane kryptowalutą, to jest to rzeczywiście waluta. Moim zdaniem tak nie jest. Jest to raczej forma zmagazynowanej wartości. To świetne miejsce do zainwestowania swoich aktywów, zwłaszcza w takich krajach, jak Argentyna , gdzie mamy do czynienia z 40 proc. inflacją i gdzie waluta narodowa nie jest w stanie utrzymać swojej wartości. Bitcoiny to także świetne narzędzie inwestycyjne, dla wszystkich tych, którzy mają doświadczenie w inwestycjach o dużym stopniu ryzyka.

Poza tym Marcus zauważył, że bitcoiny nie są jeszcze powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym.

Zostaw odpowiedź