fbpx

Delikatesy A.pl upadają, Matras opóźnia płatności

Jak doniosły dzienniki Gazeta Wyborcza i Rzeczpospolita nie jest do końca prawdą, że w czasach kryzysu e-commerce jest nie do ruszenia.

Potwierdzają to kazusy delikatesów A.pl oraz księgarni Matras.

O ile w przypadku Matras działania mają charakter zapobiegawczy i były stosowane przez inne przedsiębiorstwa w tej branży o tyle sytuacja A.pl wygląda bardzo poważnie.

 

Jak podała Gazeta Wyborcza internetowe delikatesy A.pl borykają się z kłopotami finansowymi co najmniej od września ubiegłego roku. Ich głównym wierzycielem są także upadłe delikatesy Bomi. Od końca maja A.pl jest w stanie upadłości likwidacyjnej, nie posiada także prezesa oraz zarządu.

 

Matras nie chce iść śladami Bomi oraz A.pl dlatego poinformował wydawnictwa, że wstrzymuje regulowanie należności do sierpnia tego roku. Ma to na celu utrzymanie płynności finansowej potężnej sieci 150 księgarni. Nie podano do publicznej wiadomości o jak duże kwoty chodzi. Sama informacja wypłynęła do prasy od głęboko niezadowolonych wydawców.

 

To nie koniec – tego lata możemy spodziewać się jeszcze jednej, dużo bardziej elektryzującej wiadomości o poważnych problemach innej znanej e-księgarni.

1 komentarz

  1. decent 11-06-2013

Zostaw odpowiedź