fbpx

Deliver in Europe – porównywarka cen logistyki międzynarodowej dzięki Komisji Europejskiej

Nielubiana przez większość przedsiębiorców Komisja Europejska tym razem podjęła działania, które sporej części właścicieli firm powinny przypaść do gustu.

Z pewnością najmniej zadowoleni będą operatorzy logistyczni, ale tak to już jest w wolnym rynku, że aby ktoś mógł wygrać, ktoś inny musi przegrać. Pora przejść do tych, którzy zadowoleni będą, czyli do przedsiębiorców, którzy prowadzą międzynarodowy handel internetowy, lub planują w takowy wejść w najbliższym czasie. Otóż Komisja Europejska właśnie otworzyła swój nowy projekt – porównywarkę cen międzynarodowych usług logistycznych. Nazwa nowej platformy cyfrowej to „Deliver in Europe”, zaś koszt jej stworzenia zamknie się w kwocie 300.000 euro.

Właśnie wystartował pierwszy etap (9 września), w ramach którego operatorzy logistyczni zostali poproszeni o dodanie do porównywarki swoich ofert i cen. Integrowanie potrwa przez cały wrzesień, zaś w październiku przewiduje się przejście do etapu drugiego, czyli zupełnie bezpłatnego udostępnienia strony www z możliwością porównywania cen. Komisja Europejska szacuje, że z projektu skorzysta około pół miliona e-sprzedawców w całej Unii Europejskiej. Wprowadzenie do systemu swoich ofert zapowiedział co najmniej 3000 przewoźników z całego kontynentu.

Cała operacja to kolejny etap szeroko zakrojonego planu integrowania cyfrowego rynku europejskiego. Najważniejszym dotychczas elementem tej układanki było nowe jednolite prawo konsumenckie, które otworzyło drzwi do kolejnych działań. Tym razem KE walczy o wzmocnienie pozycji przedsiębiorców, a tym samym konsumentów, którzy jak twierdzi Komisja mogą zaoszczędzić nawet 12 miliardów euro rocznie kupując poza granicami swojego kraju. Jak na razie czyni tak jedynie 15 procent konsumentów na terenie UE.

Tutaj szczegółowe informacje

https://ec.europa.eu/easme/en/information-platform-parcel-delivery-services

Zostaw odpowiedź