fbpx

DGP: Unia walczy z zatorami, a Polska nic

Jak podał Dziennik Gazeta Prawna 16 marca 2013 roku w życie weszła nowa unijna dyrektywa, której zadaniem jest walczyć z zatorami płatniczymi.

Niestety, nie wiadomo kiedy i jak zostanie wdrożona w Polsce.

Ostatni news na stronie Ministerstwa Gospodarki, który dotyczy dyrektywy 2011/7 UE opatrzono datą 12 kwietnia 2012, kiedy to projekt ustawy został skierowany do konsultacji międzyresortowych i społecznych.

 

Jak głosi owa wiadomość: “Państwa członkowskie zobowiązane są do implementacji nowej dyrektywy do dnia 16 marca 2013 r”.

 

Ostatnie zmiany dotyczące projektu datowane są na 10 lipca 2012 roku, po czym słuch o ustawie zaginął – przynajmniej tak podaje Rządowe Centrum Legislacji.

 

Z tego też prosty wniosek, że Ministerstwo Gospodarki ma w nosie problemy przedstawicieli polskiej gospodarki, czyli przedsiębiorców, którzy zgodnie twierdzą, że największym problemem polskich firm są właśnie zatory płatnicze.

 

Żeby jednak nie być jednostronnym nie sposób nie zauważyć, że spośród narzekań przedsiębiorców wprost na rząd, biurokrację czy pracowników trudno usłyszeć o narzekaniach na własne środowisko, którego wątpliwa uczciwość jest sprawcą upadku wielu dobrze prosperujących przedsiębiorstw.

 

Kiedy państwo śpi, może pora wziąć sprawy w swoje ręce? Wszak droga ustawowa to nie jedyna metoda zmiany statusu quo w demokratycznym państwie.

Zostaw odpowiedź