fbpx
paczkomaty dhl

DHL poszerza sieć Packstation, UPS przesiada się na rowery

Natura nie znosi próżni, dlatego w ostatnich dniach firmy logistyczne poinformowały o swoich planach i aktualnie wdrażanych ciekawostkach.

Zacznijmy od UPS, który uruchomił w amerykańskim mieście Pittsburgh usługę eBike. Starania te mają na celu zmniejszenie emisji spalin oraz natężenia ruchu. Nie jest to pierwszy tego typu projekt. Już w 2012 roku UPS wykonał podobny projekt w niemieckim Hamburgu – także pod hasłem zrównoważonego rozwoju miast. Idea eBike jest banalna – w centrach miast UPS ustawia ruchome magazyny, zaś kurierzy korzystają z trycykli rozwożąc przesyłki na stosunkowo krótkich dystansach. Obciążone przesyłkami trycykle wspomagane są silnikami elektrycznymi. Metoda staroświecka i zdecydowanie obliczona pod reakcję opinii publicznej, ale obrazki kurierów na rowerach z potężnymi zabudowami UPS są bezcenne.

2

Z kolei DHL zauważył na europejskim rynku lukę, po tym jak swoją międzynarodową ekspansję zawiesił InPost. Już teraz DHL Parcel posiada 3400 urządzeń w sieci Packstation w ponad 1600 miast w Niemczech, co obejmuje około 90% populacji tego kraju. Najnowszy kierunek ekspansji to Austria i Holandia, gdzie pojawiły się już pierwsze maszyny. Ponadto Achim Dunnwald, CEO DHLu zapewnia, że firma zmonopolizuje rynek w rodzimych Niemczech. Ma to być możliwe dzięki nowemu automatowi do paczek, który jest znacznie mniejszy, lżejszy i energooszczędniejszy. Nic jak na razie nie wiadomo o planach ekspansji paczkowych automatów na teren naszego kraju.

 

Zostaw odpowiedź