fbpx
paczkomaty dhl

DHL potęgą automatów paczkowych w Niemczech

W Polsce rządzi InPost, a w Niemczech swoją dominację na rynku automatów paczkowych zaczyna zaznaczać DHL.

Niemcy zaprezentowali mocarstwowe wręcz plany dotyczące instalacji ilości automatów do wydawania paczek na terenie swojego rodzimego kraju. Niemieckie rozwiązanie nosi nazwę Packstation. Chociaż DHL bardzo wcześnie rozpoczął eksplorację nowego segmentu rynku, bo już w 2003, to przebiegała ona bardzo wolno. Jak do tej pory udało się zainstalować 4000 urządzeń do odbioru przesyłek, co na tle wyników polskiego InPostu nie powala.

Ale już w 2021 DHL chce mieć w Niemczech aż 7000 tego typu urządzeń, co oznacza, że rynek na tego typu usługi u naszych zachodnich sąsiadów rośnie w niezwykle dynamicznym tempie.  Skąd tak późne zainteresowanie usługą automatów? Niemcy postawili na zróżnicowaną sieć odbioru przesyłek.

W efekcie czego już teraz konsumenci w kraju nad Renem mogą odbierać przesyłki już w 24.000 lokalizacji, co jest znakomitym wynikiem. Postępująca automatyzacja, spadające koszty instalacji kolejnych maszyn sprawiają, że jak twierdzi zarząd DHL, najbliższe pięć lat w rozwoju firmy należy przede wszystkim do tego typu rozwiązań.

Warto na marginesie wspomnieć, że polski InPost niedawno oddał do użytku 5 tysięczny Paczkomat na terenie naszego kraju. Póki co, InPost nadal większy do DHLa.

DHL otwiera marketplace dla Afryki

Zostaw odpowiedź