fbpx

Dlaczego użytkownicy porzucają strony www – infografika

Kissmetrics przygotował wszystkim webmasterom ciekawy materiał ku rozwadze. Dotyczy powodów, dla których użytkownicy uciekają ze źle zaprojektowanych stron.

Na pierwszym miejscu mamy złą nawigację strony, która psuta jest przez przede wszystkim źle dobrane ikony oraz umieszczanie w niewłaściwych miejscach strony linków, co burzy przejrzystość i strukturę strony.

Następnie, coś co boli wszystkich bez wyjątków – zbyt wiele reklam. Tutaj rządzi jedna zasadnicza reguła – reklama nie może być pierwszym co widzimy podczas odwiedzania stron. Trzeba przyznać, że to trudna wiedza dla większości największych polskich portali.

Pozycja trzecia – zła struktura kontentu na stronie. Przede wszystkim, nie komplikujmy, nie chowajmy niezbędnych informacji w głębi strony.

Punkt czwarty – nachalne używanie środków audiowizualnych. Zbyt głośna muzyka i dziko skaczące kolorowe grafiki to dobry powód, żeby zamknąć okno przeglądarki.

Piątka – wymóg rejestracji, aby zobaczyć kontent. Unikajmy tego zawsze, kiedy się tylko da.

Szóstka – nudny kontent i nudna grafika. Mówi samo za siebie.

Siódemka – mierna czytelność – wynika z powyższych punktów.

w końcu ósemka – brak regularności w aktualizowaniu strony.

Wszystkie te uwagi są bardzo luźne, ale warto wiedzieć, że jeśli łamiemy reguły to róbmy to zawsze ze świadomością potencjalnych konsekwencji.

Zostaw odpowiedź