fbpx

Dobra luksusowe w Polsce o 20% w górę

Według badań KPMG, które przytoczyły Wirtualne Media wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce w ciągu 3 nadchodzących lat może sięgnąć blisko 13 miliardów złotych.

A to wszystko z powodu rosnącej ilości osób zaliczanych do grona zamożnych, tzn osiągających dochód na poziomie 85 tysięcy złotych brutto rocznie.

 

Niewątpliwie, sposób liczenia statystyki GUS trąci nieco myszką. 85 tysięcy złotych brutto to dochód, który zasadniczo nie pozwala na zakup przeciętnej klasy auta z salonu, a gdzież tu aspirować do miana osoby bogatej?

 

Niby tak, ale mowa tu o grupie 85+, która tylko w 2013 roku powiększyła się o 18 tysięcy osób, zaś jej łączny dochód netto wzrósł o ponad 4 miliardy złotych. Z pewnością statystyka GUS “łapie” sporą część zwykłej klasy średniej ale przede wszystkim wskazuje jasny trend – górny pułap społeczeństwa w Polsce szybko przyrasta.

 

 

Łączny dochód netto osób z powyższego przedziału dochodów (mowa o 786 tysiącach dusz) wynosi słuszne 131 miliardów złotych, a przedstawiciele marek luksusowych czują pismo nosem. Już w tym roku według danych KPMG dobra luksusowe sprzedadzą się w ilości blisko 11 miliardów złotych.

 

 

Jeśli chodzi o podział tego zacnego tortu to dominują tu auta oraz odzież i dodatki. Mocno trzymają się także nieruchomości i hotele.

Zostaw odpowiedź