fbpx

Dostawa same-day od Google i Barnes&Noble

Już w ubiegłym roku wspominaliśmy o tym, że Google eksperymentuje ze swoim Shopping wprowadzając w wybranych miastach USA usługę Express, czyli dostawę same-day. Pierwszym z nich było San Francisco.

W międzyczasie podobną usługę Amazon zaoferował w już sześciu amerykańskich miastach: Baltimore, Dallas, Indianapolis, New York, Philadelphia, Washington, D.C.

 

 

Teraz Google łączy siły z największym przeciwnikiem Amazona w USA, czyli Barnes&Noble w celu odbicia części rynku. Jak na razie współpraca dotyczy tylko usługi same day delivery, która pojawiła się już nie tylko w San Francisco, ale także na Manhattanie i w zachodniej części Los Angeles.

 

Niestety, nie słychać aby na razie  obie firmy chciały sprzedawać czytniki lub tablety z dostępem do zasobów Barnes&Noble, co biorąc pod uwagę przeszłość Google’a oraz zaangażowanie na rynku urządzeń mobilnych, a także sklep Google Play i usługę Google Music wydaje się być logicznym następnym krokiem.

 

Czy tak będzie? Trudno powiedzieć, ze względu na poważne kłopoty B&N tylko w ostatnich 12 miesiącach zamknął około 60 sklepów w USA, co wskazuje, że wyraźnie nie radzi sobie z konkurencją ze strony Amazona. Nie pomogła także pomoc Microsoftu, który dwa lata temu wspomagał Barnesa w budowie czytnika Nook.  

 

 

Zostaw odpowiedź