fbpx

Dostawy jednodniowe wchodzą do Polski?

O tytułowej sprawie napisało Evigo, który zareklamował przy okazji X-press Couriers, firmę która wprowadziła pierwszą tego typu ofertę w Polsce. Warto dodać, że chodzi o regularną ofertę, ponieważ doręczenie typu „same day” realizowane jest od bardzo dawna, przez wiele różnych firm kurierskich.

Wyróżnikiem X-press Couriers jest sieć kurierów rowerowych X-press Bikers.

 

Jak na razie młodzian na rynku firm kurierskich mocno rozpycha się łokciami i szuka miejsca na rynku pompując niszowe usługi typu same day, o których więcej się mówi, niż faktycznie z nich korzysta, ale niedługo to się może zmienić.

 

Tak czy inaczej X-press Couriers podaje, że dziennie realizuje 1500 przesyłek, co dla gigantów takich jak DPD, DHL, UPS, TNT czy FedEX jest ilością przesyłek z jednego większego miasta. Ale nie o tym tu mowa, a o dostawie „same day”.

 

Według informacji na stronie X-press Couriers zlecenia do godziny 8:30 aby doręczenie nastąpiło najpóźniej o 22:00 tego samego dnia. Jedyny szkopuł to dostępność usługi, na którą mogą liczyć mieszkańcy, jak na razie ośmiu miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

 

 

Co ciekawe, zlecenia można składać także do godziny 11:30 oraz 16:00 – wtedy firma zobowiązuje się dostarczyć zamówienie nawet do godziny 18:00. Pachnie rewolucją?

1 komentarz

  1. jacek45 21-07-2014

Zostaw odpowiedź