fbpx

Dropshipping – pomysł na biznes dla każdego!

Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałbyś pracować bez wychodzenia z domu? Myślałeś kiedykolwiek o własnym biznesie? Mamy dla Ciebie nowoczesny sposób na zarabianie w Internecie.  Nie musisz mieć dużo wolnego czasu, ani być żadnym ekspertem. Nie kosztuje to wiele. Nie wymaga rezygnacji z pracy i podejmowania ryzyka finansowego. Dowiedz się na czym polega dropshipping i dlaczego jest to rozwiązanie wygodne dla każdego?

CO TO JEST DROPSHIPPING?

Dropshipping to model sprzedaży internetowej dla osób, które chcą otworzyć własny sklep internetowy. W uproszczeniu dropshipping polega na przeniesieniu procesu wysyłki towaru do klienta z e-sklepu na dostawcę –  hurtownię lub producenta. Sklep internetowy w dropshippingu zatowarowuje się tylko wirtualnie, co jest możliwe m.in. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Eliminuje to potrzebę prowadzenia magazynu oraz zajmowania się realizacją zamówień. Jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe. Bez dużych kosztów, bez dużego wysiłku, bez ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem.

 Dropshipping_schemat 

NA CZYM POLEGA DROPSHIPPING?

1. Sklep internetowy bez kupowania towaru

NA CZYM POLEGA DROPSHIPPING?

Po pierwsze – w dropshippingu sklep internetowy zatowarowujemy w sposób wirtualny. Nie kupujemy więc na start produktów, które chcemy sprzedawać. W dropshippingu nie musisz mieć gigantycznego budżetu na start, bo nie wydajesz pieniędzy na towar. Brak inwestycji w produkty do e-sklepu niweluje ryzyko finansowe pozostania z niesprzedanym asortymentem.

Skąd bierzemy produkty na sprzedaż? Produkty wybieramy z hurtowni, które oferują szeroki asortyment w różnych branżach – m.in. dziecięca i zabawkarska, kosmetyczna, odzieżowa, sportowa.  Zapewniają one możliwość sprzedaży dużej ilości różnorodnych towarów od ręki. W dropshippingu płacimy za pojedyncze zamówienia, dopiero w momencie sprzedania produktów w naszym e-sklepie. Daje to nam pewność zysku i duże poczucie bezpieczeństwa prowadzonej działalności. Zarabiamy na nałożonej przez nas marży.

Koszty prowadzenia firmy są tutaj ograniczone do minimum. Otwieramy własny sklep online nie zamrażając gotówki w produktach. Nie ponosimy kosztów obsługi logistycznej. Można więc powiedzieć, że na taką formę prowadzenia biznesu stać praktycznie każdego. Wystarczy kilkaset złotych, aby wystartować ze sprzedażą w e-sklepie.

2. Sklep internetowy bez magazynowania produktów

w dropshipping nie magazynujemy produktów

Po drugie – w dropshippingu nie magazynujemy produktów, ponieważ znajdują się one w hurtowniach, z którymi współpracujemy. Brak własnego magazynu rozwiązuje problem obsługi magazynowej i ponoszenia kosztów z tym związanych. W dropshippingu sprzedajesz tam gdzie jesteś.

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie wynajmujesz magazynu, nie zajmujesz się jego logistyką, nie realizujesz – nie pakujesz ani nie wysyłasz – zamówień. Taki biznes możesz prowadzić w pojedynkę z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu.
 

3. Sklep internetowy bez wysyłania produktów

dropshipping wysyłka towarów

Po trzecie – w dropshippingu wysyłką towarów sprzedanych w sklepie internetowym zajmuje się hurtownia, lub producent, który wysyła towar ze swojego magazynu w imieniu Twojego sklepu. Osoby, które zawodowo zajmują się sprzedażą przez Internet mają świadomość, jak uciążliwe bywa wysyłanie towaru do klienta.

Klient składa zamówienie w Twoim sklepie internetowym, a Ty przekazujesz je do dostawcy. Następnie hurtownia wysyła produkt bezpośrednio do klienta, co skutkuje krótszym czasem dostarczenia zamówionego przedmiotu. Jako właściciel sklepu internetowego nie zajmujesz się więc przygotowaniem produktów do wysyłki, pakowaniem, ani wysyłką towaru do klienta.

– W tym modelu przedsiębiorca ma duży komfort, ponieważ nie podejmuje ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem. Może prowadzić sklep z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ całą logistykę przerzuca na dostawcę. A co najważniejsze  – dropshipping to przede wszystkim brak konieczności inwestowania dużych pieniędzy na start. Odpadają tutaj stałe koszty zatowarowania e-sklepu i bieżące wydatki związane z wynajmem, prowadzeniem magazynu i ewentualnym zatrudnieniem pracowników – mówi Tomasz Cincio, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży RedCart.pl.

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

Sprzyjające przepisy

Po pierwsze nie musimy już otwierać własnej działalności gospodarczej, aby sprzedawać w sklepie internetowym! Dlaczego? Prawo w Polsce zmienia się na korzyść początkujących przedsiębiorców. Od marca tego roku zgodnie z nowymi przepisami drobna działalność zarobkowa nie będzie wymagała rejestracji, o ile dochody z tej działalności nie przekroczą 1050 zł.

Ponadto według wprowadzanej Konstytucji Biznesu, czyli pakietu 5 ustaw, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, początkujący przedsiębiorcy skorzystają z tzw. ,,ulgi na start”. Ulga na start to zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek ZUS. Podobnie jak w przypadku tzw. „małego ZUS-u”, z „ulgi na start” będą mogły skorzystać osoby fizyczne, które po raz pierwszy rozpoczynają działalność gospodarczą.

Przedsiębiorca będzie musiał zgłosić się do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych w terminie 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności, a nie w ciągu 7 dni – jak  jest to obecnie. Ciągle będzie obowiązywał również preferencyjny okres składek tzw. mały ZUS przez okres 24 miesięcy. Nigdy nie było łatwiej wystartować z własnym biznesem.

Integracja z hurtowniami

Dropshipping opiera się na integracji sklepu internetowego z hurtownią. Kwestia integracji i importu produktów w celu szybkiego zatowarowania sklepu internetowego jest tutaj kluczowa. Integracja ta musi być automatyczna i umożliwiać bieżącą aktualizację cen i przede wszystkim dostępności towarów. Integrację możemy przeprowadzić samodzielnie, co może okazać się wymagającym procesem, lub skorzystać z gotowych i prostych narzędzi dostarczanych przez wyspecjalizowane platformy wdrożeniowe takie, jak np. RedCart.pl.

Gotowa integracja ma tą przewagę, że pozwala na szybki i sprawny import zdjęć i opisów, systematyczną i automatyczną aktualizację stanów magazynowych produktów oraz obsługę z poziomu panelu administracyjnego sklepu bez potrzeby korzystania z dodatkowych programów. Co do produktów wybieramy je poprzez selekcję pojedynczych artykułów lub całej kategorii produktów (np. klocki dla dzieci). W przypadku początkujących sklepów, które w całości chcą opierać swój sklep na współpracy dropshipping mogą one pobrać wszystkie oferowane przez hurtownię produkty. Ofertę w sklepie można oczywiście rozwijać podłączając kolejne integracje z kolejnymi hurtowniami.

Dzięki automatycznemu importowi danych z pliku hurtowni, sklep zyskuje dostęp do setek, a nawet tysięcy pozycji produktowych, którymi może swobodnie zarządzać w swoim e-sklepie, badając jednocześnie popyt rynkowy.

Wybieramy hurtownię, importujemy zdjęcia i opisy produktów, a kiedy zaczynają spływać zamówienia – przekazujemy je hurtowni w celu realizacji. Na tym właśnie polega dropshipping.

Rozwiązanie dobre na start

Niepodważalną przewagą dropshippingu są niższe koszty prowadzenia e-sklepu. Dlatego sklep internetowy w modelu dropshipping to dobra propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem. Bardzo duża liczba początkujących przedsiębiorców, która chce rozpocząć sprzedaż w Internecie boryka się z problemem, jakim jest brak wystarczających środków na zaopatrzenie e-sklepu w odpowiednią ilość towaru i inne wydatki związane np. z logistyką wysyłki produktów do klientów. Dropshipping może temu skutecznie zaradzić, szczególnie na początku działalności.

Osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy na temat dropshippingu zapraszamy na grupę na Facebooku.

autor dropshipping

2 komentarze

  1. Marcin 28-02-2018
  2. Kinga 25-11-2019

Zostaw odpowiedź