fbpx

Druk 3D w Polsce w Leroy Merlin!

Jak donosi Gazeta Wyborcza, w grudniu 2013 pierwszy oddział Leroy Merlin w Polsce został wyposażony w przestrzenną drukarkę przedmiotów z tworzyw sztucznych i już zrealizował 300 zleceń. Debiut jednego z pierwszych, jeśli nie pierwszego ogólnodostępnego konsumenckiego stanowiska z drukarką 3D miał miejsce w Poznaniu.

Program pilotażowy wypalił, Lublin i Płock są następne w kolejce!

 

Jeszcze w marcu koszt wydruku dowolnego przedmiotu z tworzywa sztucznego W Leroy Merlin wynosi 1 grosz, potem cena wynosi już całe 5zł – co jest kwotą równie śmieszną, gdy weźmiemy pod uwagę, jak wiele możemy uzyskać na przykład części zamiennych, których nie ma już na rynku lub nie są przez producentów udostępniane. Ułamana gałka, plastikowe łożysko, czy też zniszczona spłuczka niedługo przestaną być problemem.

 

Dlaczego niedługo, skoro druk przestrzenny puka już do naszych drzwi, nawet w Polsce? Otóż, niezbędny jest projekt wydruku. Leroy Merlin przyjmuje pliki z rozszerzeniem STL lub OBJ. Rzecz jasna, plik to najmniejszy problem. Największym jest oprogramowanie i specjalistyczna wiedza. Teraz czekamy na firmy oraz freelancerów, którzy w niskich cenach zmierzą, zważą i przeniosą na projekt wszystko to, co chcemy wydrukować.  

Niemniej szybko, chociaż niekoniecznie z otwartymi ramionami przyjmiemy stanowisko firm, które nie chcą produkować wielu części zamiennych do swoich produktów i  z pewnością zechcą walczyć z firmami i klientami, którzy podejmą się ich produkcji na własną rękę i użytek.

Zostaw odpowiedź