fbpx

E-brexit: brytyjski parlament chce w e-sklepach guzika „Buy British”

Sprawa jest poważna, stoi za nią sam minister środowiska, a wszystko to w celu pomocy brytyjskim producentom żywności.

Znamy już datę rozpoczęcia brexitowych negocjacji (31.03.2017, niebezpiecznie blisko April Fool). Rząd brytyjski ma poparcie obu izb parlamentu, wydaje się więc, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby Brytyjczycy opuścili wspólnotę europejską. Wygląda na to, że poza próbami jak uzyskania jak najkorzystniejszego dostępu do wspólnotowego rynku rząd UK nie ma zamiaru wstrzymywać się przed zagrywkami raczej niskich lotów.

Jak donosi The Telegraph pomysł ustawowego zamieszczenia guzików „Buy British” jest już głośno dyskutowany w brytyjskich ławach poselskich. Jak na razie obowiązkowym przyciskiem mają być objęte wyłącznie internetowe sklepy spożywcze. Polityka zamieszczania tego typu oddzielnego guzika dla produktów rodzimego pochodzenia ma być zgodna z polityką offline, która już teraz zakłada umieszczanie flagi Union Jack na brytyjskich produktach sprzedawanych w marketach.

Wisienką na torcie są badania, jakie przedstawiła organizacja „National Farmers’ Union”. Pokazują one, że naturalnie, 86 procent Brytyjczyków chce kupować jedzenie przede wszystkim brytyjskiego pochodzenia. Na marginesie całej historii czuć, że Brytyjczycy widzą, jak ciężkie czasy się zbliżają.

Zostaw odpowiedź