Mensis.pl nr 52/2018

52. numer magazynu Mensis.pl spogląda na rynek e-commerce przez pryzmat zjawiska pokoleń i generacji – począwszy od zatrudnienia, przez technologie, na trendach społecznych skończywszy. Dzięki temu szeroko omawia zagadnienie nomadyzmu cyfrowego oraz zmian pokoleniowych na rynku pracy, w procesach logistycznych czy w warstwie użytkowników stron i portali internetowych. Bardzo cenne, a zarazem odkrywcze spostrzeżenia na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa w kontekście najmłodszego “Pokolenia Z” przekazuje prof. Andrzej Blikle w wywiadzie podejmującym zagadnienie firm organizowanych w oparciu o turkusową filozofię. 

Przeczytaj numer online

Mensis 52/2018

Mensis 52/2018

Polecane artykuły

Nomadyzm – jeden z trendów opisujących współczesność
Nomadyzm to moda i styl życia, a w horyzontalnym rozumieniu to przede wszystkim znak czasu, który może być koniecznością i środkiem do realizowania nadrzędnych celów (np. bezpieczeństwa finansowego) lub świadomym wyborem na sposób funkcjonowania w świecie. I tak jak kiedyś wędrowców warunkowała przestrzeń fizyczna gwarantująca pastwiska, żyzne ziemie i bogate lasy, tak dzisiaj mobilny tryb życia zapewnia przestrzeń cyfrowa potrzebująca interfejsu wyposażonego w procesor oraz dostępu do sieci…

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy. Jak pracują pokolenia X, Y i Z?
Trzy ostatnie pokolenia, oznaczone przez popkulturę trzema ostatnimi literami alfabetu, to także trzy różne zestawy oczekiwań, jakimi kierują się ich przedstawiciele na rynku pracy. To również zupełnie inne typy osobowości pracownika, które wciąż jeszcze spotykają się wspólnie w jednym miejscu pracy…

Google AdWords – w stronę automatyzacji działań
Do pełnej automatyzacji działań w AdWords zdecydowanie nam daleko, ale już teraz możemy korzystać z elementów, które wykorzystując duże zbiory danych potrafią ulepszyć nasze kampanie. Zmiany w systemie 2017 roku pokazały jasno, że wykorzystanie Big Data, AI / Machine learning to jeden z głównych nurtów w systemie. Sprawdźmy z jakich ułatwień już teraz możemy korzystać…

Zamów prenumeratę

Spis treści Mensis.pl nr 52/2018

FELIETONY

 • Nomadyzm. Jeden z trendów opisujących współczesność
 • Pokolenie Z
 • Możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji. Konferencja Przemysł 4.0

 

RYNEK

 • Serwisy z myślą o użytkownikach. Wywiad z Katarzyną Abramowicz
 • Rynek pracy 2026 w oczach 1400 ekspertów: pięć skrajnych scenariuszy i wielka niewiadoma
 • Poszczególne generacje i ich preferencje w dostawie zamówień internetowych
 • Zmiany pokoleniowe na rynku pracy. Jak pracują pokolenia X, Y i Z?

 

STRATEGIE

 • Organizacje turkusowe. Wywiad z Prof. Andrzejem Blikle
 • Mixed Reality zmienia coś więcej niż tylko percepcję
 • PWA dla Generacji Instant
 • Zmiany pokoleniowe w logistyce e-commerce
 • E-commerce na skróty…

 

MARKETING

 • Identyfikacja marki na YouTube
 • Google AdWords. W stronę automatyzacji działań
 • Jak dostosować sklep dla różnych generacji klientów?
 • Kto potrafi wymalować najlepszy newsletter? Badanie polskiej i zagranicznej branży kosmetycznej dla Mensis.pl

 

Organizacje turkusowe

Wywiad z Prof. Andrzejem Blikle

“Niewątpliwie turkus nie jest standardem typu ISO. Jest to raczej pewna filozofia organizowania pracy zespołowej. Właśnie „organizowania pracy”, a nie „zarządzania”. Zarządzanie polega na wydawaniu poleceń i egzekwowaniu ich wykonania. W organizacjach turkusowych decyzje podejmują ci, którzy będą je później realizować. Nikogo nie trzeba pilnować i kontrolować, jest więc czas na to, by się wzajemnie wspierać.”

Serwisy z myślą o użytkownikach

Wywiad z Katarzyną Abramowicz, radcą prawnym oraz założycielką serwisów specprawnik.pl i specfile.pl

“Mamy za sobą 7 projektów i nie umiem podać uniwersalnych zasad na powodzenie. Od lat budujemy serwisy w Polsce. Kilka z nich odniosło sukces i pozwoliło skupić się na kolejnych przedsięwzięciach. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że projektujemy rozwiązania bardzo szczegółowo. One rosną też wraz z użytkownikami i naszą wiedzą o użytkownikach. Jednak często zdarza się, że projektujemy rozwiązania, nieraz nawet do zaawansowanych postaci, po czym się z nich wycofujemy.”

Przeczytaj numer online Zamów prenumeratę

Ten wyjątkowy miesięcznik dedykowany sprzedawcom internetowym jest wspaniałą kopalnią wiedzy o handlu w sieci, zarabianiu na e-biznesie, budowaniu solidnej, rozpoznawalnej marki. Można w nim znaleźć mnóstwo cennych informacji, które wskażą, jak ominąć biznesowe rafy, jaką formę działalności wybrać, jak skutecznie się promować online, jak budować markę i jej rozpoznawalność oraz jak osiągnąć sukces.

InNews.pl

Pismo Mensis.pl adresowane jest do sprzedawców internetowych, czyli do osób i firm handlujących w sieci. Adresatami czasopisma mogą być zarówno zaawansowani e-biznesmeni, jak i osoby, które dopiero zamierzają wejść w rynek biznesu internetowego. W Mensis.pl znajdziesz artykuły dotyczące testowania skuteczności działań marketingowych, jak założyć sklep internetowych, jak, gdzie i kiedy rozpocząć przygodę z e-commerce, jak skutecznie budować silną pozycję na rynku?

MagazynWiedzy.pl

Miesięcznik Sprzedawców Internetowych Mensis.pl inspiruje i edukuje branżę e-commerce. Czasopismo jest skierowane do przedsiębiorców i liderów firm internetowych.Skuteczne działania marketingowe, nieszablonowe kampanie promocyjne, wywiady z ciekawymi osobistościami. Wiedza i praktyka e-handlu w najlepszym wydaniu.

WolneEbooki.pl