fbpx

E-commerce wywraca sprzedaż do góry nogami

Business Insider zakomunikował, że w Ameryce rewolucja handlu internetowego trwa w najlepsze. W niektórych branżach sprzedaż online przekroczyła 30% rynku! Co dla Polski wydaje się być nadal abstrakcją z innej planety.

Które branże mogą już ustawiać się w kolejce do dostawców sklepów internetowych?

 

 

Co zaskakujące w polskich warunkach Amerykanie zakochali się w sklepach internetowych działających w branży sport i hobby (wg BI „Media, Sporting, and Hobby Goods”). Te generują już blisko 35% sprzedaży całkowitej w swojej branży. Według przewidywań Business Insidera udział ten sięgnie 70% już w 2020 roku.

 

Tylko trochę mniej dobrze dzieje się w branży elektroniki, gdzie sprzedaż online sięgnęła 25% całego rynku, zaś w 2020 roku ma objąć dokładnie połowę. Zaskakujące, że trzecią potęgą handlu online będzie rynek meblarski oraz wyposażenia wnętrz. Więcej intuicyjnych argumentów wskazywałoby faktycznie za wyposażeniem wnętrz, stąd otwartym pytanie jest, na ile do Internetu przeniesie się sam handel meblami.

 

Ciekawostka to przewidywania dotyczące rynku spożywczego, który praktycznie nie drgnie w ciągu najbliższy 6 lat – mocno zastanawiająca prognoza w tle inwestycji Amazona i Google’a w ten rynek. Mocniej za to ruszy ochrona zdrowia – z pewnością dzięki cyfrowym asystentom monitorującym nasze organizmy każdego dnia. Gdzieś pośrodku tych zmian wyląduje przemysł ubrań.

 

 

Zostaw odpowiedź