fbpx

E-Tesco w UK dostarczy zakupy w godzinę – rusza nowa usługa Tesco Now

Tesco Now to odpowiedź na usługę Amazon Prime Now, czyli ekomersowa sytuacja na rynku brytyjskim zaostrza się.

Chociaż Tesco w ostatnim czasie nie wiedzie się w Polsce, to nie odpuszcza na swoim ojczystym rynku i próbuje nie oddawać inicjatywy Amazonowi. Jak wiadomo ten przymierza się do rozszerzania usługi Prime Now na wszystkie najważniejsze europejskie rynki, zaś jej esencją będzie dostarczanie zakupów spożywczych „just in time”, czyli w ciągu kilku, a nawet jednej godziny.

Internetowe Tesco idzie od razu na całość i proponuje dostawę w ciągu godziny ale pod pewnymi warunkami:

  • koszt to 5.99 funtów
  • możemy zamówić do 20 produktów z ograniczonej puli kilku tysięcy w kategoriach: przetwory mleczne, świeże owoce, mięso, warzywa, pieczywo, zdrowie, akcesoria dziecięce, akcesoria dla zwierząt, kosmetyki,
  • zamawiamy wyłącznie za pomocą aplikacji, która pozwala też śledzić postępy w realizacji zamówienia

tesco_app

Najważniejszym warunkiem jest miejsce zamieszkania – eTesco ograniczyło się do środkowego Londynu, i to w wybrane godziny. Podczas gdy Amazon jest już w 9 miastach UK: (Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, London, Manchester, Newcastle, Portsmouth and Sheffield.

Jak na razie, nic nie wiadomo o wprowadzeniu do Polski nowych usług. Polskie Tesco planuje sukcesywnie zmniejszać swoje zaangażowanie. Miesiąc temu zarząd poinformował o kolejnych zwolnieniach i zamknięciu 9 marketów.

Zostaw odpowiedź